Репресії, залякування, підкупи, – чим може завершитись холодна війна у Тернополі

Революцію гідності, яка, поки що, таємно почалась в політичних колах і ще не вийшла на загал, можуть зарубати репресіями, залякуваннями, підкупами. Тому у Тернополі зараз фактично триває холодна війна.
Не всі тернополяни розуміють, що відбувається. Тому спробуємо пояснити.
Нещодавно завершились вибори до міської ради. Тернопіль обрав старого-нового мера (як Сергій Надал став мером, ми писали вже не одноразово, – прим.ред.) та 42 депутати. Інтереси жителів Файного міста мають представляти 13 депутатів «Свободи», 7 – «Самопомочі», 7 – «Солідарності», 4 – «Громадянської позиції», 4 – «Народного контролю», 4 – «Батьківщини» та 3 з «Радикальної партії». Найактуальнішим питанням у міській раді на сьогодні є створення більшості, зміна регламенту та призначення секретаря і заступників.
За бажанням
Частина народних обранців вже зараз хочуть внести регламент, який є своєрідним правилом роботи, де прописані можливості та функції депутатів та мера. Ця частина депутатів, в яку входять представники різних політичних сил, поки що – ситуативна більшість в міській раді. Вони, як вдалось дізнатися з власних джерел, ведуть перемовини поміж собою, щодо створення продепутатського регламенту. Того, що максимально зміцнить можливості тих, кого обирали тернополяни, та послабить позицію мера та виконавчого комітету, які в минулій раді були в рази сильніші від депутатів. І цей намір, як відзначають експерти громадського середовища – добрий, адже багато процесів, які зараз відбуваються тишком-нишком, перейдуть в публічну площину в сесійному залі. Та й депутатам не потрібно буде виконувати ультиматуми мера: «голосуй за питання, бо грошей на ремонт округу не буде».
По примусу
Але чимало керівників фракцій та політичних осередків, як показує їхня внутрішня поведінка, мають інші пріоритети – створення формальної більшості та розподіл посад. Тому їм зовсім не потрібний новий регламент. Для того, щоб задовольнити апетити майбутніх союзників надалівська компанія готова на все. Не погидує «Свобода», яка на всеукраїнському рівні критикує Президента, об’єднатись з його блоком «Солідарність». У їхній «кишені» також вже радикали та подейкують, що і «Батьківщина». Таким чином Надал і Ко зможуть знову мати формальну більшість. Але жирні посади у міській раді отримають вже не партійці мера. Тому й очікувано, що через всі ці домовленості у партіях, які зайшли в міську раду, почалися розколи.
Хто кого і як нагинає
Аби «загнати в стійло» свідомих депутатів з «Свободи» в Тернопіль навіть приїжджав Олег Тягнибок. Кого не вдалось взяти лозунгами, ідеями та промивкою мозків, беруть іншим. За нашою інформацією, мають місце погрози та тиск на бізнес.
Чи вдасться притомним депутатам переграти партійні задуми вождів, наразі не зрозуміло. Якщо репресії спрацюють, місто знову на роки залишиться з депутатами-кнопкодавами. Якщо ж депутати таки збережуть самостйність, можна сподіватися на нову якість міської ради…

Коментарі вимкнені.