Степан Барна зламав одразу кілька схем тернопільському меру Сергію Надалу
Голова Тернопільської ОДА Степан Барна зламав одразу кілька схем тернопільському меру Сергію Надалу, пов’язаних із забудовою ласої ділянки.
Днями міський голова Тернополя Сергій Надал публічно заявив, що учасники АТО не отримають землю під будівництво через втручання у цю процедуру Держгеокадастру. Мовляв, структура без належних на це прав сама зайнялася розподілом ділянок.
Конфлікт між міською радою та посадовцями «білого дому» – головою ТОДА Степаном Барною та в.о. Держгеокадастру в Тернопільській області Віктором Мартинюком – виник минулого тижня. Після того, як Барна та ректор ТНЕУ Андрій Крисоватий підписали меморандум про співпрацю в частині передачі ділянки площею 84 га землі на користь бійців. Навчальний заклад офіційно відмовився від землі, а її подальшу долю має вирішити Держгеокадастр.
Усе б нічого, якби свої плани на приміські гектари не мав мер міста Сергій Надал.
Близько року бійці Тернопільщини «вибивали» з ТНЕУ земельну ділянку. Спершу все відбувалося на рівні документальної переписки, потім – пікети та навіть перекриття дороги. Міська рада обіцяла бійцям абсолютну підтримку у цьому питанні, втім її участь у процесі була мінімальною. До певного часу… Та й займався цією проблемою в мерії секретар міської ради, «порошенківець» та хороший товариш губернатора Віктор Шумада.
Як тільки адміністрація навчального закладу вчинила безповоротні кроки щодо передачі земельної ділянки, в міській раді одразу заговорили про її розподіл. Бійцям знову обіцяли землю під житлову забудову, але всі карти змішали Барна та Мартинюк. Останні спрацювали на випередження і проанонсували співпрацю з ректором та майбутню процедуру виділення ділянок для вояків.
Крім того, Держгеокадастр змінив цільове призначення ділянки: землю АТОвцям виділятимуть не під будівництво, а для садівництва. Хоча, як каже Мартинюк, на ділянці можна будувати приватні будинки, а потім легально перевести їх у житловий фонд.
Така «політика» Барни зламала одразу кілька схем Надала, пов’язаних із забудовою ласої ділянки, і вдарила по його самолюбству. По-перше, він втратив контроль над процедурою розподілу землі. По-друге, ділянки, які планували під забудову приватним фірмам, отримали інше цільове призначення.
З цього приводу Надал зчинив у «білому домі» скандал. Мовляв, земля належить місту і мерія першою домовилася з ректором Крисоватим. Та на Барну та Мартинюка жодні аргументи не подіяли. Вони стверджують, що ділянка перебуває в державній власності та не входить у межі міста.
Коли Надалу показали на двері, він вирішив тиснути на «білий дім» в інформаційному полі. На сайті міської ради з’явилась інформація про те, що бійці можуть і не отримати землю під забудову.
– Ця згода ТНЕУ – це черговий крок до оформлення документації. Адже тепер, на підставі цієї згоди, необхідні документи повинен видати Держгеокадастр про передачу цієї землі у комунальну власність міста, змінюється її цільове призначення під житлову забудову, що передбачено існуючим Генеральним планом Тернополя, і тоді вже буде проводитися передача землі учасникам АТО. Нагадаємо, що днями Держгеокадастр заявив, що хоче самостійно проводити видачу земель учасникам АТО лише для ведення сільського господарства та передавати її бійцям АТО з усієї області, а не лише тим, які проживають у Тернополі і перебувають у черзі, – йдеться у заяві.
Очевидно це мало викликати серед АТОвців бунт і загострити ситуацію між готовою ТОДА та бійцями. Якщо сам не зміг «виторгувати» у Барни землю, то хай це за нього, як і у випадку з Крисоватим, зроблять вояки.
Але тут Надал трохи прорахувався. Надто «комунікабельний» Барна має непогану підтримку серед громадських організацій, які об’єднують учасників АТО, а також тісні партнерські стосунки з волонтерами. Тож, очевидно, домовитися з бійцями буде не важко, особливо зважаючи на його обіцянку, що бійці-тернополяни отримають ділянки пропорційно до учасників АТО з районів.
Значить тепер через Барну учасники АТО з м. Тернополя взагалі ніякої землі не отримають, бо Степан роздасть землі впершу чергу учасникам АТО з Ягільниці і Чортківського району, а також з інших сіл. Хоча по селах учасники АТО вже получили землю на будівництво, то ще й тепер отримають землю під Тернополем на садівництво. А Тернополяни і надалі сосатимуть лапу….