На дитинство заслуговують усі: в Тернополі агітують підтримати унікальний проект!

«На дитинство заслуговують усі»! В цьому щиро переконана Ірина Хаєцька. Саме тому тернополянка  змагається за кошти на Громадському бюджеті, аби реалізувати мрію, що стала для багатьох необхідністю, – дитячий інклюзивний майданчик у парковій зоні під назвою «Місто мрій».

 Ідея створити такий майданчик виникла не на порожньому місці. Сьогодні у Тернополі є понад тисяча неповнолітніх діток з інвалідністю. Часто їх дозвілля обмежується чотирма стінами, адже погратися їм просто ніде. За словами Ірини Хаєцької, першочергово проект орієнтований на дітей з інвалідністю та їхніх родин, проте на інклюзивному дитячому майданчику зможуть гратися всі!

  • Термін «інклюзія» доволі новий і не всім зрозумілий. Тому часто, коли ми говоримо про такий майданчик, люди думають, що він призначений виключно для діток з інвалідністю. Та це неправда! Він навпаки об’єднає малечу. Там буде багато ігрових елементів перш за все для здорових діток – великі гірки, лазанки, різні гойдалки, а поруч будуть гойдалки для дітей з інвалідністю. Також будуть елементи, що прикрашатимуть майданчик і в той же час матимуть практичне використання. Приміром, квіти зі шрифтом Брайля, елементи для розвитку моторики, які, між іншим, підійдуть усім діткам, адже їм потрібно розробляти рухи, навики тощо,- розповідає Ірина Хаєцька.

Авторка проекту каже, що місце, де планується втілити проект – це напівзруйнований дитячий майданчик, якому понад  40 років. Він так чи інакше потребує реконструкції.

  • Незалежно від того, є у вашій родині такі дітки, чи немає, йдеться про глобальну потребу Тернополя. Адже таких діток у нашому місті, яким ще не виповнилося 18 років, є понад тисяча. Вони мало спілкуються, стають замкнутими, закритими. Більшість з них живе в багатоповерхівках і нечасто виходять гуляти. Їхні батьки теж стають закритими. З появою майданчика дітки зможуть на свіжому повітрі проводити час з батьками, друзями, знайомитися тощо. На дитинство заслуговують усі!,- продовжує Ірина.

До речі, такі майданчики діють практично у всіх обласних центрах України. У Дніпрі, приміром, взагалі облаштували цілий парк.

  • Наш проект допоможе сім’ям, які виховують дітей з інвалідністю, соціально адаптувати та соціалізувати їх, знайомити з навколишнім світом та разом проводити відпочинок на свіжому повітрі. Діти зможуть безпечно та доступно брати участь в ігровому процесі разом з здоровими дітьми та сприятиме розумінню, що всі діти однакові,- впевнена Хаєцька. – Я щиро закликаю підтримати наш проект не залежно від того, чи торкалося вас чи друзів питання «інклюзія». Я, на правду, вірю, що тернополяни такі ж небайдужі до цієї проблематики, як і жителі інших міст! Кожен голос за «Місто мрій» – це не лише підтримка, а й прояв нашої людяності, толерантності, розуміння! Не втомлюсь повторювати, що кожна дитина заслуговує на щасливе, веселе дитинство! Давайте разом допоможемо його бодай трішки прикрасити!,- закликає Ірина Хаєцька.

Проголосувати за проект «Місто мрій» можна за посиланням (https://pb.rada.te.ua/projects/20).  Наразі понад три сотні городян підтримали його. До закінчення голосування залишається тиждень!

Коментарі вимкнені.