Зарплата 700 євро і вище – реальна для України вже через рік після виборів, – голова НБУ в команді Гриценка Олександр Савченко

Лідер “Громадянської позиції” Анатолій Гриценко пообіцяв після обрання у президенти України доручати борцям з корупцією ключові посади. Зокрема Нацбанк за його правління очолить Олександр Савченко. Вчора, 6 березня, Олександр Савченко з робочим візитом побував у Тернополі, зустрівся з молоддю та тернополянами старшого покоління, журналістами. Він розповів про те, яких змін потребує країна у банківській сфері.

Нагадаємо, раніше Анатолій Гриценко представив Віктора Трепака – потенційного голову СБУ, та Івана Апаршина – кандидатуру на пост міністра оборони.

Під час зустрічі з тернополянами потенційний глава НБУ детально проаналізував економічний блок виборчої програми Анатолія Гриценка. Зокрема, розповів як зміцнити національну валюту, збільшити зарплати і суттєво додати робочих місць, покращити становище малого і середнього бізнесу. За його словами, зменшення податків та доступні кредитні лінії дадуть змогу розвиватися малому та середньому бізнесу в нашій країні.

У виборчій програмі Анатолія Гриценка задекларовані цифри і заробітної плати, і пенсії.  Зокрема, середня зарплата має становити 700 євро і вище, а пенсія – понад 200 євро. Олександр Савченко у Тернополі розповів, як це зробити.

— Почнемо ми зі зниження податків на зарплату до 30%, – зазначив Олександр Савченко. – Зараз українці з кожної зарплати сплачують 41,5% податків. Ставка на єдиний соціальний внесок буде зменшена з 22 до 10%. Це позитивно вплине на приватний бізнес.

За словами Олександра Савченка, пенсії суттєво можна підняти вже зараз, для цього треба подолати нинішні корупційні схеми. Адже саме через корупцію щороку український бюджет втрачає близько 400 мільярдів гривень.

Створення умов для росту економіки, нові робочі місця та боротьба з корупцією у банківській сфері — такими, на думку Олександра Савченка, є основні завдання голови Нацбанку. При правильній роботі головної фінансової установи, економіка буде зростати щонайменше на 10% у рік.

– Ми хочемо перетворити Національний банк на мотор розвитку економіки, – підкреслив представник команди Анатолія Гриценка. – Щоб український бізнесмен міг взяти кредит не на 3 місяці, але й до 5 років за нормальними ставками: не під 35%, як зараз навіть у державних банках, а під 10% максимум.

На думку Олександра Савченка, якщо в країну прийдуть справжні реформатори, відмовитися від кредитів Міжнародного валютного фонду можна за короткий термін.

— Курс гривні за паритетом купівельної спроможності зараз становить 9 грн за долар, — сказав Олександр Савченко. — Це рахують так: беруть середні ціни на базові 100 товарів в Нью-Йорку і київські ціни на ці ж товари. Відтак київські ціни ділять на американські, так виходить середній курс. Якби у нас був такий уряд і національний банк, як у Сполучених Штатах за інтелектом, фахом, чесністю, то долар коштував би 9 грн. А реформа, результатів якої на практиці народ не бачить впродовж одного року, це не реформа, а окозамилювання і брехня.

Довідково

Олександр Савченко – банкір, доктор економічних наук. У 90-х розробляв основи нової монетарної політики України, був виконавчим директором Європейського банку реконструкції та розвитку. У 2005 році на посаді заступника голови НБУ контролював діяльність Департаменту валютного контролю та ліцензування та співпрацю з МВФ та Світовим банком. У вересні 2009 року став заступником міністра фінансів, а в березні 2010 року подав у відставку та очолив Міжнародний інститут бізнесу.

Comments are closed.