У Тернополі побувала Олена Зеленська

Перша леді України Олена Зеленська ознайомилася із роботою Центру досконалості, який нещодавно відкрили на базі Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні. 

Минулого року МОЗ створило такі центри на базі найбільш прогресивних реабілітаційних відділень України, щоб акумулювати найкращий досвід із відновлення ветеранів та цивільних.

До переліку перших шести таких центрів потрапило й Нейрореабілітаційне відділення Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні.

Тут комплексно лікують ураження нервової системи та опорно-рухового апарату. 50–60%  пацієнтів долають інсульти, 20–30% – відновлюються після спінальних травм, зокрема, завданих війною…

Разом з Міністром охорони здоров’я України Віктором Ляшком Олена Зеленська пройшла маршрутом пацієнта – подивилася, як і яку допомогу він отримує на всіх етапах лікування: від діагностики та інтенсивної терапії до реабілітації в Центрі досконалості.

“Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня – один із тих українських медзакладів, який уже став учасником медичного партнерства – «побратимства» між нашими й іноземними лікарнями, укладеного на третьому Саміті Перших леді та джентльменів торік у вересні за ініціативи МОЗ”, – зазначила Перша леді.

Партнерами лікарні стали Група психіатричних та неврологічних лікарень Парижа (Франція) та Університетська клініка психіатрії Скопʼє (Північна Македонія). Тепер можуть ділитися досвідом не лише європейські заклади, бо наші фахівці вже мають унікальні напрацювання з допомоги людям, яких поранила війна.

 Тернопільська лікарня – також активна учасниця Всеукраїнської програми ментального здоров’я. Тут надають різноманітні види психоемоційної підтримки, на її базі працює регіональний координатор впровадження програми на Тернопільщині та функціонує новостворений Центр ментального здоров’я. Гідні умови лікування, реабілітації та всього життя – те, що маємо відбудувати в країні найперше.

Коментарі вимкнені.