Війна за альтернативні котельні: влада перемагає тернополян

Впровадження котелень на альтернативних видах палива стало ТОП-скандалом у Тернополі. Влада не відступає від задуму обігрівати місцевих жителів за допомогою торфу. Натомість тернополяни продовжують наполягати, що таке ноу-хау від мерії – це бомба сповільненої дії…

«Брали штурмом» КП

Нагадаємо, влада обласного центру ще минулого року вирішила частково переобладнати місцеві котельні з газу на торф. Зрештоюпід гаслом «тотальної відмови від російського газу» мерія розкинула свою новацію по всьому місту прямо посеред житлових масивів. Безперечно, це збентежило людей не на жарт.

Вони скаржаться, що котельні на торфі негативно впливатимуть на здоров’я тернополян. Адже у разі недотримання екологічних норм, усі викиди потраплять людям у вікна та легені. Крім того, котельні створюють шум, а в результаті їх діяльності виникає ще й сморід та димова завіса.

Та попри ряд звернень та рішення депутатських комісій із закликом зупинити реконструкціюкотелень, поки не буде знайдено порозуміння з мешканцями, будівництво тривало. І зараз фактично знаходиться на стадії завершення.

Для місцевої влади не указ навіть думка Держекоінспекції, яка видала припис щодо «заборони експлуатації котелень на торф’яній крихті та реалізації проектів до отримання позитивних висновків державної екологічної експертизи по проектних документаціях».

– Уже кілька днів з восьмої години ранку декількома невідомими особами здійснюються будівельні, монтажні, зварювальні роботи без жодних дозвільних документів. І це при тому, що прохід на територію «Тернопільтеплокомуненерго» є закритим. Та, схоже, це лише для споживачів – звичайних людей, яких просто виганяють із території. А от «міфічних» осіб пускають на територію котельні, дозволяють їм виконувати всі необхідні маніпуляційні роботи і навіть не проводять записів у журналі обліку відвідувань, що є на прохідній, – розповідає громадська активістка, мешканка вулиці Київської Юлія Мамчак.

Жінка не розуміє, чому будівництво триває, адже припис екологів означає заборону проекту повністю: від документації до функціонування. Однак у керівництва КП «Тернопільміськтеплокомуненерго», яке виступає офіційним замовником проекту реконструкції котелень, з цього приводу своя думка.

– Так, дійсно, є припис  про заборону експлуатації котелень до проведення екологічної експертизи. Виходячи з цього, ми подали документи для отримання ще одного дозволу на ведення будівництва. Згодом отримали всі необхідні дозволи і відповідно продовжуємо будувати. Нам екологічна інспекція взагалі не може заборонити будівництво, бо це не її компетенція. Крім того, ми подали позов до суду про скасування цього припису і маємо всі шанси його виграти, – каже директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» Андрій Чумак.

Позаяк спілкування через офіційні листи та звернення не приносять жодного результату, днями кілька десятків тернополян влаштували акцію протесту, перекривши в’їзд на територію тепломереж.

До людей вийшов директор КП Андрій Чумак, який намагався переконати розлючених тернополян у тому, що його підприємстводіє цілком законно та жодної загрози людям не несе. Однак у людей була своя правда.

– Ми провели лише попереджувальну акцію, але якщо директор продовжить монтування котелень, ми просто не дамо йому працювати. Люди заблокують два в’їзди до комунального підприємства та зберуть на акцію протесту понад 300 осіб, – попередив директора КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» активіст «Автомайдану» Ігор Василів.

Та попри гарячу дискусію, директору КП все-таки вдалося досягти з активістами певних домовленостей. Зокрема, Андрій Чумак пообіцяв, що особисто приїде на найближчі збори жителів тих вулиць, де розташовані торф’яні котельні.

Серед власників тепер ще й екс-депутат!

Нагадаємо, що інвестором проекту реконструкції котелень на альтернативних видах палива виступає товариство з обмеженою відповідальністю «Тернопільтепло», яке було зареєстроване 7 серпня 2016 року. Розмір статутного капіталу ТОВ становить 99,5 мільйона гривень. Керівником фірми, згідно зі статутом, числиться Олександр Ріпка. Що цікаво, чоловік із таким іменем раніше був депутатом Зборівської районної ради від рідної для нашого мера партії ВО «Свобода».

Ми повідомляли раніше, що серед засновників «Тернопільтепло» є й Богдан Вербовий – рідний брат дружини міського голови Тернополя Сергія Надала – Олени (у дівоцтві – Вербова). Вербовий доклався до статутного капіталу новоствореного товариства найменше, вклавши у нього «всього» 1 млн. грн.

До речі, в числі засновників ТОВ донедавна фігурував Олександр Куриляк, який вклав у статутний фонд одразу 16 млн. грн. За даними «Youcontrol», цей же чоловік нібито очолює комунальну установу Тернопільської обласної ради «Тернопільська обласна дитячо-юнацька спортивна школа з літніх видів спорту», яку, між іншим, депутати утворили у вересні 2016 року.

Повідомляючи цей факт, ми припустили, що керівник КП серед засновників з’явився для окозамилювання. Тобто є чиєюсь, так би мовити, довіреною особою. І не помилилися. Адже на початку червня Володимир Куриляк зник із числа засновників ТОВ «Тернопільтепло», а на його місці з тими ж таки 16 мільйонами гривень з’явився Юрій Лазаренко – екс-депутат Тернопільської обласної ради від партії ВО «Свобода», екс-директор КП облради «Архбудсервіс» та екс-начальник Служби автомобільних доріг у Львівській області. Кажуть, що у велику політику свого часу Юрія Вікторовича привів колишній голова обласної ради Олексій Кайда. Відтоді Лазаренко «замельдував» себе як далеко не останню людину в партії.

Між іншим, напередодні акції, яку влаштували тернополяни під стінами КП «Тернопільміськтеплокомуненерго», Андрій Чумак разом з Юрієм Лазаренком перебували у стінах Тернопільської мерії. Мабуть, радилися, що ж робити з обуреними тернополянами.

Нагадаємо, що альтернативні котельні, які так активно місцева влада впроваджує у Тернополі, заблокували у м. Фастові (Київська область). Це нам свого часу підтвердив і в.о. директор КП «Фастівтепломережа» Олександр Костецький. Чиновник у телефонній розмові запевнив, що всі матеріали щодо співпраці між ТОВ «Фірма «Промгазтехнологія»та його КП були направлені до прокуратури, а дві котельні, які встигли частково переобладнати на торф, так і не запустили. Причин цьому було декілька. Найбільше чиновників збентежив так званий договір про спільну діяльність, який, за словами Олександра Костецького, міг призвести до банкрутства та продажу комунального підприємства. Крім цього, вигода від торф’яного блага також, за словами директора «Фастівтепломережа», була «притягнута за вуха». І найголовніше– люди у Фастові теж не були в захопленні від таких котелень. У тому числі через  шум та димову завісу, якувони «виробляють».

Та попри вищесказане, ТОВ «Фірма «Промгазтехнологія» нині виступає проектувальником реконструкції котелень у Тернополі. До речі, серед числа її засновників фігурує Олег Воєводкін, який також є й одним із засновників ТОВ «Тернопільтепло».

Хоча людей яким «пощастило» стати вимушеними сусідами альтернативних котелень, мало цікавить, хто зароблятиме на торфі: родина міського голови Сергія Надала чи Дональда Трампа. Їх бентежить, яким повітрям дихатимуть вони та їхні діти в разі, якщо «благо» від мерії таки запрацює на повну…

Джерело: Тижневик “Номер один”

Коментарі вимкнені.