Мобілізовані бійці перекрили КПП, вимагаючи нормального забезпечення і навчання

На Яворівському полігоні, де зараз тривають спільні українсько-американські навчання і паралельно проходять підготовку солдати з п’ятої хвилі мобілізації, у бійців урвався терпець. Дві сотні чоловіків перекрили КПП, аби привернути увагу до своїх проблем. Мобілізовані хлопці скаржилися, що їм і досі не видали форми, немає медикаментів та й тренуються солдати переважно теоретично. «Майже 70 відсотків складу так і не отримали форми та берців, — розповів журналістам мобілізований з Умані, Павло. — Ми коли приїхали, то отримали по одній ложці, чашці, парі теплих шкарпеток, мішок для речей і казанок. От із цим усім і тренуємося вже майже місяць».

Слід наголосити, що рішення тренувати мобілізованих на полігоні в Яворові було прийнято не так давно. На військовому об’єкті раніше тренувалися випускники Академії сухопутних військ та періодично проходили військові навчання. Коли ж на полігон відправили мобілізованих, то депутат міської ради та начальник Академії сухопутних військ Павло Ткачук звернувся на сесії міської ради до волонтерів та влади міста й області по допомогу, аби новоприбулих солдатiв можна було забезпечити всім необхідним. Утiм цієї допомоги, очевидно, виявилося недостатньо.

Після протесту мобілізованих на Львівщині Генеральний штаб Збройних сил повідомив, що питання з формою буде вирішено вже найближчими днями. За повідомленням прес-служби Генштабу, Збройні сили отримають п’ять тисяч комплектів військової форми і частину з них відправлять на Яворівський полігон. Водночас Міністерство оборони звернулося до Кабміну з проханням виділити додатково 7,7 млрд. грн. на виплату зарплат бійцям, допомогу родинам загиблих та пораненим, а також — на речове забезпечення військовослужбовців. А радник Президента Юрій Бірюков «відрапортував» у «Фейсбуці», що поставка літньої форми відновилася і «до кінця місяця ми маємо отримати достатню кількість форми для 5-ї хвилі мобілізації». Також він повідомив, що «минулого року МО закупило 61300 комплектів літньої форми (на більше не було грошей), а в цьому році вже підписані договори на 245 000 і планується підписання ще на 200 000».

Щоправда, і з цією формою не все так просто. І не лише на Яворівському полігоні, а й практично на всій лінії фронту. Останні два тижні склади провідних волонтерських організацій були «вичищені», а вся закуплена амуніція (переважно західних зразків) була відправлена на схід. «До нас постійно звертаються бійці з проханням забезпечити їх берцями і камуфляжем, бо те, що їм видають, ніякої критики не витримує. Практично всім видають зараз зимові берці, які або уже розлазяться, або в них ноги паряться так, що ходити неможливо. Така ж ситуація і з камуфляжем — нову українську форму, презентовану на камери, хлопці між собою називають «стекляшкою», бо вона страшенно парить, а в бою може загорітися і завдати значних опіків. Тому всі поголовно, хто отримує цю форму, просять у нас будь-яку іншу — чи німецьку, чи натовську — у якій можна було б ходити, а цю тримають хіба що на парад. Хлопці ходять хто в чому. Я взагалі не розумію, навіщо її шиють, якщо вона непридатна для бійців. Ми щотижня веземо на схід до сотні комплектів форми, і замовлень не меншає», — розповіла «УМ» волонтерка «Армії SOS» Марина Комарова. «Скільки ми возили амуніцію на передову, там жодного разу ніхто не відмовився. Таке враження, що практично все на передовiй перекривають волонтери», — підтвердив інформацію і відомий журналіст та волонтер Руслан Горовий.

Волонтери ж констатують і той факт, що останнім часом закуповувати стало все складніше, оскільки рівень доходів населення упав у рази і, відповідно, в рази зменшилися пожертви на армію. Якщо так піде і далі, то в один момент і волонтери можуть виявитися неспроможними нічим допомогти. Чим це все закінчиться, передбачити неважко.

УМ

Коментарі вимкнені.