Як наші бійці ДРГ на «чучу» ловлять (фото)

Череп корови, старий залізний шолом, засмальцьований кітель та господарські рукавиці, напхані травою. Усе це одягнуто на раму, збиту з грубих чурбачків та дощок від снарядних ящиків. Це – не фантазія скульптора-кічмена, і не експонат з андерграундної виставки “треш-арту”. Ця інсталяція має абсолютно утилітарне військове застосування: вводити в оману спостерігачів ворожих ДРГ (диверсійно-розвідувальних груп).
Хто є автором “Чучі” ми не знаємо,- розповідають бійці-піхотинці на одному із опорних пунктів Збройних Сил України у секторі “А” АТО.- Цей хлопець замінився по ротації перед нами.
Хлопці розповіли, що цю “фігуру” вони час від часу із настанням сутінок виставляють у помітних місцях своїх фортифікацій. Розташовують так, щоби було видно якусь частину і можна було подумати, ніби то хтось сидить. Якщо дивитись здалеку, у темноті, та ще й через оптичні прилади – видно лише контури тіла. А поворушити цю інсталяцію можна за допомогою мотузочки.
– Прийом, звичайно, не новий. Відомий ще з часів Першої Світової війни. Але…іноді спрацьовує, якщо вірити спогадам ветеранів попередніх військових кампаній. Особливо у випадках, коли ворожий спостерігач недосвідчений. Тож муляж на позиції, а ми, тим часом, ведемо спостереження за оточуючою місцевістю і намагаємось дізнатись, чи не споглядають за нами чиїсь очі та ще й з недобрими намірами,- каже інший боєць.
Пильності хлопці не втрачають і службу несуть справно.
“Ну а чому ж “Чуча?!!”: питаюсь я насамкінець.
– Чуча…- витримують театральну паузу бійці. – Це “Чучело Чатове”!!!
Завіса, як кажуть.

Володимир Скоростецький

Прес-центр АТО

Коментарі вимкнені.