Бережанець провокував австрійців

У продовж двох днів поспіль слухач Вищої Технічної Школи Каринтії (Австрія) бережанець Ростислав Бортник у рамках підготовки дипломної роботи на тему “Нові концепти для Бережан” став автором двох провокацій. Керувався він словами Сальвадора Далі: “Щоб викликати інтерес — потрібно провокувати”.

У понеділок відбувся круглий стіл на тему “Нові концепти для Бережан”. Ростислав Бортник опинився “між двох вогнів” — своїми “рожевими мріями” про майбутнє Бережан і жорстокими реаліями сьогодення міста. Присутні дізналися чимало “цікавого” про стан пам’яток архітектури, розвиток і межі міста:

1. При минулій міській владі розробили Стратегічний план економічного розвитку міста, а нинішня навіть ним не поцікавилась!?

Кілька слів про цей документ. Прийнятий він рішенням Бережанської міської ради від 29 травня 2009 року № 776 “Про затвердження Стратегічного плану економічного розвитку м. Бережани”. Ось стратегічне бачення розвитку міста, виписане в ньому: Бережани — культурний центр регіону з вигідним географічним розташуванням, збереженою історико-архітектурною спадщиною; місто склодувів, народних промислів та ремесел, де розвинутий історичний та зелений туризм; екологічно чисте європейське місто з розвинутою інфраструктурою, комфортним рівнем життя та високим рівнем культури населення; місто, сприятливе для розвитку малого та середнього бізнесу й готове до залучення інвестицій. Цим же рішенням затверджено Комітет з управління впровадження Стратегічного плану економічного розвитку міста Бережани, до якого ввійшли міський голова, його заступники, директор ДІАЗ, депутати міської та районної рад…;

2. Ніхто не міг сказати конкретно, як має виглядати фасад колишнього готелю на площі Ринок. У той час, коли депутат міської ради, заступник міського голови, міський архітектор, представники ДІАЗ запевняли присутніх, що робиться не так, як в проекті, і все розвалять, робітники продовжували “творити нове обличчя міста” — облаштовувати сходи і пандус до входу в магазин на тротуарі в центрі міста.

3. Пластикові кіоски біля районного будинку культури та на площі Ринок “мовчки” погодили всі відповідні служби.

4. Ніхто не зміг згадати, де знаходиться документ під назвою “Кольористика фасадів будинків на площі Ринок” і хто був замовником змін до Генерального плану міста…

 

Упродовж трьох годин дискусії присутні так і не з’ясували, хто насправді в Бережанах “крайній” у питаннях збереження (чи не збереження) пам’яток архітектури — ДІАЗ чи міська рада.

Діапазон висловлювань і позицій учасників круглого столу був дуже широкий: від конструктивних пропозицій співпраці з діаспорою до категоричного “тут зібралися ті, хто нічого не вирішує”.

Дякую тобі, Ростиславе, за провокації! Ти — один з небагатьох студентів, які так перейнялись своєю дипломною роботою. Бажаю тобі успіхів! Маю надію, що наступного твого приїзду до нашого міста твої “Нові концепти для Бережан” стануть зрозуміліші для тих, хто “рішає”…

P.S. Стосовно ратуші — в колі моїх друзів і знайомих останнім часом “ходить” такий шкіц. Кілька років тому художник Олег Шупляк підготував проект виду Бережан, де в центрі сюжету була ратуша. Тодішньому міському голові Степану Токарському не сподобався далеко не привабливий дах на будівлі. “Без проблем”, — промовив художник і на ранок “перекрив” ратушу добротною металочерепицею. За допомогою Photoshop. Тепер він має повне право говорити: “Якщо я при Токарському перекрив ратушу, то при Музичці — поштукатурю!” У Photoshop.

Микола ПРОЦІВ, БЕРЕЖ-інфо

Коментарі вимкнені.