Бережанські підприємці проти «примусової» вакцинації
Нещодавно довелося стати свідком розмови двох підприємців, що з обуренням обговорювали черговий візит працівників санстанції. За словами підприємців, кожен з них зобов’язаний забезпечити свій персонал певною кількістю вакцини, незважаючи на те хоче він цього чи ні. Тож чи має місце «примусова» вакцинація і навіщо вона потрібна? Про це в розмові з працівниками епідеміологічного відділу Бережанської санстанції.
Зразу хочемо вас запевнити, що такого терміну як «примусова вакцинація» взагалі не існує. Так, працівники нашої служби справді ходять по установах, організаціях та підприємствах з проханням закупити вакцину для своїх працівників. Але це робиться лише з ціллю попередження захворюваності ГРВІ, а не для власної наживи – запевняють працівники санстанції. Нашим прямим обов’язком є зробити все для того, щоб унеможливити розповсюдження інфекції серед населення Бережан. Як це зробити? Та, в першу чергу, провакцинувавши так звану «групу ризику», яку умовно поділяємо на дві підгрупи: особи «медичного ризику» – це хронічні хворі, в яких є ризик ускладнень (таких в районі на цей рік зафіксовано 640); особи «епідемічного ризику» – це ті ж підприємці та їх персонал, працівники медичної, соціальної сфери, освітяни. Тобто усі ті, хто вступає в контакт з великою кількістю людей. «План груп», тобто дані про таких осіб ми отримуємо від міської поліклініки.
Звісно, ми розуміємо підприємців, адже заробити копійку в теперішні часи ой як нелегко. Але скажіть, будь ласка, що ефективніше – вакцинувати 50 осіб з «групи ризику» чи цих 50 осіб лікувати? Не кажемо навіть про вартість ліків та швидкість розповсюдження інфекції в даному випадку. Для прикладу, «начальство» подбало про нас, придбавши вакцину на весь персонал – діляться працівниці епідеміологічної служби.
Тож чия правда? Підприємців, яким і так нелегко на поприщах бережанського бізнесу чи санепідстанції, яка турбується про здоров’я бережанців? Це питання залишається відкритим. Особисто мені здається, що вакцинація – річ сугубо індивідуальна, і лишень вам вирішувати варто її робити чи ні. Від себе можу побажати усім лише доброго здоров’я.
До слова: За даними Бережанської санепідстанції станом на жовтень 2010 року у Бережанському районі захворюваність на ГРВІ зростає. Для прикладу, якщо з 1 по 8 жовтня зафіксовано 35 випадків захворювань на ГРВІ, то у другій декаді жовтня ця цифра зросла практично у три рази. На сьогоднішній день ще не зафіксовано захворювань на грип, проте є 4 випадки вірусної пневмонії, як наслідок ускладнень на ГРВІ.
Щодо вакцини, то зараз в районі є Ваксигрип та Інфлувак. Вона містить 3 штами грипу, що циркулюють на Бережанщині та в Україні загалом. Це відомий всім «свинячий» грип AH1N1 та сезонні типи грипу – AH3N2 і B/Brisbane. Зараз ці вакцини можна придбати лишень у Аптеці №6, де на сьогодні є 300 доз, в середньому по 60 гривень за дозу. Хоча, як запевнили нас у санстанції, її можна замовити і в інших аптеках. Щоправда це обійдеться вам трохи дорожче, «шоста» аптека за домовленістю встановила мінімальну ціну.
Перед тим, як відправлятися по вакцину, приготуйте термос з льодом, адже її потрібно переносити у холоді. Після придбання препарату негайно вирушайте в поліклініку, де в прививочному кабінеті вас радо приймуть кваліфіковані медичні працівники. Спеціальної підготовки до вакцинації проти грипу не потрібно. Проте ліпше, щоб протягом 2 тижнів до вакцинації у вас не було простудних захворювань. Протипоказань практично немає, найголовніше – це відсутність алергії на курячий білок та інші препарати, що містяться у вакцині. А також відсутність гострих захворювань у день вакцинації. Побічні реакції у вигляді тимчасового підвищення температури, почервоніння чи болючості в місці прививки спостерігаються у рідкісних випадках та тривають всього 1-2 дні. В кожному випадку присутність реакції є ознакою вироблення імунітету. Захворювання на грип після вакцинації неможливе.
Крістіна ШУШВАЛ
Звичайно, дуже радує занепокоєння санстанції захворюванням на грип серед населення, але не потрібно нам розказувати які ви білі і пухнасті. До нас на підприємство теж заходили працівники санстанції і говорили про обовязкову вакцинацію, частини працівників, на суму в районі тисячі гривень. Але ми знаходимось в іншому районі тому як не дивно грип в нас лютував(по даних санстанції) два місяці тому. Заходили разів зо пять, ми відмовлялись. Закінчилось все якимісь штрафом на суму десь в районі сто грн. Казали що це в них наказ зверху, мають реалізувати певну кількість вакцини в кожному районі…
P.S. А що Юлі минулого року фокус з вакцинами пройшов, чому б не зробити його ще раз цього року.
Кожна людина обирає власний шлях у стосунках з вакцинами. Я поки не вакцинована. Мій Ангел – охоронець мені дорожчий за вакцину)))))