Борщів вже отримує гроші за… сміття
Вже більше року, як у Борщівській громаді запроваджене роздільне поводження з твердими побутовими відходами.
За повідомленням міської ради, 14 березня комунальним підприємством ДП «Техніка» вперше здійснено реалізацію вторинної сировини ПЕТ-пляшки, зібраної на території нашої громади. Покупець ТзОВ «ЄВРОПЕТ», м. Львів. Реалізовано сировину у кількості 63 тюки, загальною вагою 1600 кг. За цю сировину комунальне підприємство отримало кошти в сумі 17000,0 грн.
Дані кошти будуть використані на виготовлення нових сміттєвих контейнерів, чергова партія сировини готується до відправки.
Цікава інформація для аналізу: в результаті пресування ПЕТ – пляшок, які по об’єму рівні об’єму повного кузова вантажного автомобіля МАЗ, буде отримано 1,5 тюка спресованої вторинної сировини, вагою біля 50 кг. За один тиждень комунальними підприємствами міської ради збирається 2 повних вантажних автомобілі МАЗ ПЕТ – пляшки, за місяць 8 автомобілів. Отже, за 2018 рік, за рахунок роздільного збору відходів, наша громада зможе запобігти викиду на міське сміттєзвалище ПЕТ – пляшки, об’ємом приблизно 96 вантажних автомобілів МАЗ-самоскид, а це 5700 кг. Важливим є і те, наскільки покращиться екологічна ситуація в громаді, за рахунок впровадження роздільного збору відходів.
Борщівська міська рада не збирається зупинятись на цьому, та завдяки підтримці виконавчого комітету та депутатського корпусу, шукає нові можливості для подальшого використання вторинної сировини. В рамках програми «DOBRE», є вже деякі напрацювання спільно з Скала-Подільською та Заводською громадами. На днях, представники зацікавлених громад в покращенні екологічної ситуації своїх територій, здійснять візит в м. Харків на підприємство, яке виготовляє лінії по переробці вторинної пластикової сировини на пластикову бруківку, кришки каналізаційних колодязів, черепицю. Продукція, що виготовлена з пластику, має більш тривалий термін використання, до 50 років. Для виробництва виробів використовується подрібнена пластикова сировина 19 %, пісок 80 % та барвник 1 %.
Сьогодні хочемо подякувати жителям громади за те, що з розумінням віднеслись до роздільного способу збирання ТПВ, що не залишились осторонь та не були байдужими і пасивними. Завдяки Вам, наші жителі, спостерігається чітка тенденція збільшення пластику в контейнерах щомісяця, а це значить, що відбувається його одночасне зменшення на міському сміттєзвалищі. Важливим є і те, що діти в шкільних та дошкільних закладах змалечку привчаються до сортування відходів, та інколи вони самі і привчають своїх батьків до цього процесу.
Сподіваємось, що спільними зусиллями, вдасться покращити екологічну ситуацію в громаді.
Коментарі вимкнені.