Давня українська традиція з розпису писанок відроджується в Кременецькому музеї
Давня українська традиція з розпису писанок уже четвертий рік відроджується в Кременецькому краєзнавчому музеї.
У музеї розповідають про визначного дослідника української етнографії, науковця, поета, діяча який зміг багато зробити для Української нації перебуваючи в еміграції в США, краянина Олександра Неприцького-Грановського. Його діяльність заслуговує шани та відповідної уваги. Свій час він зібрав та дослідив одну з найбільших у світі колекцій писанок, активно пропагував писанкарство, написав декілька публікацій. В його іменем названа одна з вулиць Кременця, а у с . В.Бережці знаходиться музей Неприцького-Грановського, створений при допомозі працівників Кременецького краєзнавчого музею.
17 березня 2019 року у виставковій залі музею, для гостей Кременця, офіційної делегації з Грузії майстер народної творчості, писанкарка Катерина Поднєжна провела свій майстер-клас. Гості дізнались багато цікавого та мали можливість долучитись до нашої багатовікової культурної традиції, – повідомляють у музеї.
Писанкарством українці займались не постійно, а лиш в період від Стрітення до Зелених свят,- каже директор музею Андрій Левчук – сьогодні ми вже маємо велике напрацювання та можемо проводити для відвідувачів музею платні майстер-класи з писанкарства. Минулі роки нам у цьому допомагали майстрі народної творчості, писанкарі Петро Данилюк, Катерина Поднєжна, Надія Волощук. Тож запрошуємо і в цьому році всіх бажаючих, трудові колективи та установи, навчальні заклади, гостей нашого міста на відвідання групових та персональних майстеркласів з писанкарства. Довідки за тел. 2-27-38 .
Коментарі вимкнені.