Славетні постаті Тернопільщини: Богдан Сегін

Богдан Дарійович Сегін (народився 1976р. у м. Борщові Тернопільської області) – член Національної Спілки композиторів України, лауреат Державної премії України імені Л.Ревуцького, автор численних проектів сучасної музики, мистецький керівник міжнародних майстер-класів нової музики COURSE та ,,Української бієнале нової музики”.
1990-1994рр. – Богдан Сегін навчався у Тернопільському музичному училищі ім. С.Крушельницької (нині – Тернопільський музичний коледж
ім. Соломії Крушельницької) за спеціальностями ,,Фортепіано” та ,,Теорія музики”, займався композицією у Б.Климчука.
У 1999р. закінчив Львівський державний музичний інститут
ім. М.Лисенка (нині – Львівська Національна музична академія ім. М.Лисенка) за спеціальністю ,,Композиція” (кл. проф. М.Скорика), згодом, у 2002р., – завершив асистентуру-стажування у тому ж навчальному закладі (творчий керівник проф. М.Скорик). Молодий композитор брав консультації з музичної композиції у Арво Пярта (Естонія), Беата Фуррера (Австрія), Олександра Щетинського.
Богдан Сегін двічі був учасником стипендіальної програми Міністерства культури і національної спадщини Польші Gaude Polonia. Стипендіат Warsaw Autumn Friends Foundation (2003р.). Одержав грант за програмою Gulliver Connect (2008р.) і грант Президента України (2008-2010рр.). Переможець багатьох композиторських конкурсів. Автор творів з використанням техніки колажа, де поєднано сучасні авангардні техніки і цитати з творів композиторів-класиків. Музику Богдана Сегіна постійно виконують в Україні і за кордоном.
,,Саме мистецтво творення звуків і переродження їх у музичне звучання є тим дороговказом, який стає визначальним у виокремленні цього музичного напрямку (сучасної музики) з-поміж усіх інших. Поняття ,,класика” (від лат. classicus, що означає ,,зразковий”, – явище, перевірене часом, висока якість якого є загальновизнаною) дуже влучно конкретизує напрямок сучасного музичного мистецтва, про який, власне, і йдеться. Для себе уже давно класифікую його як сучасну класичну музику…” – Богдан Сегін.
Як менеджер мистецьких проектів, Б.Сегін працював в оргкомітетах фестивалів сучасної музики у Львові, Києві, реалізував низку власних проектів у співпраці з Польським інститутом у Києві, Goethe Institut, Австрійським культурним форумом у Києві, координатор Ensemble Nostri Temporis.
З 2012р. – директор міжнародного форуму ,,Музика молодих”, комерційний директор Львівської обласної філармонії з питань розвитку сучасної музики.
Нещодавно Богдану Сегіну було присуджено Державну премію України імені Б.М.Лятошинського за вокально-інструментальний твір на духовну тематику ,,Між Сходом і Заходом. Містерія народження” для солістів, мішаного хору, струнного оркестру та органа.

Підготувала Галина Романська.

загрузка...

Comments are closed.