Дністер, виявляється, хочуть знищити, щоб… люди мали де відпочивати!

Саме таке абсурдне твердження чорним по білому написали у своїй відповіді на офіційний запит Галицької партії у Міністерство енергетики та вугільної промисловості України.
Крім такої думки, що від потенційного затоплення територій виграють усі, а мешканці та туристи отримають нові місця для дозвілля і відпочинку, Міненерговугілля запевняє, що у 2017-2018 роках на Дністрі не планують проводити жодних будівельних робіт. Поки що готують технічну документацію.
Основною перевагою проекту ГЕС на Дністрі чиновники Міністерства називають “захист місцевого населення від повеней, що надасть можливість припинити постійну боротьбу з наслідками повеней”. “Зважаючи на обмежені можливості державного бюджету, з якого щорічно фінансуються НЕЕФЕКТИВНІ відновлювальні роботи, спричинені паводками, місцеві жителі у подальшому все більше будуть вимушені в боротьбі з повенями і ДЕГРАДАЦІЄЮ екосистеми Верхнього Дністра розраховувати лише на власні сили”, – йдеться у листі.
Громадські слухання, на яких люди мають визначитися, чи будуть побудовані ГЕС на Дністрі, у Міністерстві очікують після виготовлення технічної документації та отримання всіх висновків та погоджень.
Натомість Уповноважена з прав людини повідомила, що за їхнім запитом відкрито провадження і надіслано запити до Міністерство екології та природних ресурсів України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Міністерства регіонального розвитку, а також до Тернопільської, Івано-Франківської та Чернівецької ОДА, щоб детальніше з’ясувати інформацію. Натомість відповідь, що Уряд планує затоплювати села і поля, щоби створити людям курортні території, як мінімум є дивною.
Нагадаємо, український Уряд планує збудувати каскад з 6-и ГЕС на Дністрі, що, за твердженнями експертів та екологів, знищить багатий заповідний фонд прилеглих до ріки територій, зруйнує унікальну Дністровську екосистему, а також призведе до затоплення багатьох сіл і відселення людей з їхніх домівок. 

Коментарі вимкнені.