Донедавна село на Зборівщині нічим не відрізнялось від інших невеликих населених пунктів

 Донедавна село Присівці на Зборівщині нічим не відрізнялось від інших невеликих населених пунктів.

Ті ж смітники, зарослі бур’янами та верболозами долини, для відпочинку – хіба що впорядкований сільський стадіон.

Та сільська громада на чолі з парохом отцем Михайлом Пенягою вирішила кардинально змінити обличчя села.

У першу чергу звільнили від смітників долину Правої Стрипи, очистили глибоке джерело, яке вільно заструменіло у річку та поповнило влаштований з допомогою працівників Бережанської дільниці Регіонального офісу водних ресурсів ставок кришталево чистою водою. Береги річки розчистили від верболозу та будяків. Розпочали створення парку площею близько 1,5 гектара.

На допомогу громаді прийшли працівники управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації, Зборівської районної державної адміністрації та районної ради, Присівецької сільської ради. Високоякісний посадковий матеріал: ялини, сосни, дуби та клени подарували лісівники Мшанецького лісництва, очолюваного лісничим Ігорем Гуменюком. Особливо горді за свою участь в акції учні місцевої школи, які щоденно поливають висаджені деревця і кущі.

У Присівецької громади плани впорядкування довкілля далекосяжні. Мають намір над джерелом збудувати капличку, Хресну дорогу, кілька альтанок для відпочинку дітей і дорослих.

 Заповітна мрія селян на чолі з парохом – відновити джерела «Безодня» та витік річки вище села Присівці. Для цього необхідно виготовити проект та виконати комплекс природоохоронних робіт за бюджетні кошти.

 

Коментарі вимкнені.