Духовенство Тернопільської єпархії УАПЦ погрожує митрополиту та вимагає повернути на пост свого екс-очільника

8 серпня уповноважені представники духовенства Тернопільської єпархії УАПЦ прийняли та направили офіційне звернення до Блаженнішого Макарія (Малетича), Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ, Архієрейського Собору та Патріаршої Ради УАПЦ з вимогою невідкладно ухвалити рішення про повернення керуючим єпархією Преосвященнійшого Віктора (Бедя).

Останнього, на думку підписантів було безпідставно і з грубим порушенням Статуту УАПЦ знято із займаної посади. Духовенство вимагає призначити єпископа Мукачівського і Карпатського ще й Тернопільським просто сьогодні, під час засідання Архієрейського Собору та Патріаршої Ради в Києві.

Повний текст звернення духовенства Тернопільської єпархії УАПЦ до Предстоятеля, Архієрейського Собору та Патріаршої Ради УАПЦ:

“Ми, духовенство Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви, у відповідності до п. п. 1.5; 1.7; 10.2 – 10.3; 11.1; 12.1; 19.5; 19.7 Статуту Української Автокефальної Православної Церкви, принципів соборноправності УАПЦ, на підставі рішень Єпархіальних Соборів (зборів) Тернопільської єпархії від 1 грудня 2016 року та 15 червня 2017 року, розширеного засідання єпархіальної ради Тернопільської єпархії від 5 травня 2017 року та 18 липня 2017 року, останній раз звертаємось до Предстоятеля, Архієрейського Собору та Патріаршої Ради УАПЦ з вимогою повернути керуючим Тернопільською єпархією Преосвященнійшого Віктора (Бедь), єпископа Мукачівського і Карпатського, якого було звільнено 4 травня 2017 року рішенням Архієрейського Собору та Патріаршої Ради за наполяганням Предстоятеля УАПЦ з керуючого нашою єпархією безпідставно, без врахування думки Єпархіального Собору (зборів) єпархії та з грубим порушенням Статуту УАПЦ.

Висловлювання Предстоятеля УАПЦ Блаженнішого Митрополита Макарія (Малетича) про те, що один єпископ не може керувати двома єпархіями, є безпідставними і такими що суперечать Статуту УАПЦ та практиці єпархіального управління в УАПЦ. На сьогодні, зокрема, Блаженніший Митрополит Макарій (Малетич) одноосібно очолює шість єпархій (Львівську, Тернопільську, Київську (столичне місто і область), Хмельницьку, Дніпропетровсько-Запорізьку та Рівенсько-Волинську, які охоплюють вісім областей і столицю України м. Київ) і являється одночасно Предстоятелем УАПЦ. В той час, як новостворена Карпатська єпархія, керуючим якої є владика Віктор (Бедь), є наразі мало чисельною, що дозволяє йому одночасно очолювати Тернопільську та Карпатську єпархії.

Як стало нам відомо, за станом здоров’я та проходженням невідкладного лікування, Преосвященнійший владика Віктор (Бедь) не зможе прийняти участь в засіданні Архієрейського Собору та Патріаршої Ради УАПЦ 10 серпня, але ця відсутність з поважних причин, на наше глибоке і однозначне переконання, не може бути підставою для ігнорування соборною волею духовенства Тернопільської єпархії, Статутом УАПЦ та черговою надуманою підставою для неприйняття рішення про повернення керуючим нашою єпархією владики Віктора (Бедь).

Наголошуємо, що у відповідності до вище зазначених неодноразових соборних рішень по Тернопільській єпархії в грудні 2016 – липні 2017 рр., духовенство єпархії за підтримки вірних, з дотриманням Статуту УАПЦ завжди ухвалювали одне і те саме рішення – вибрати керуючим Тернопільською єпархією єпископа Віктора (Бедь). Інших рішень єпархіальні органи управління Тернопільської єпархії не приймали і не мають наміру приймати.

В наслідок грубого порушення Статуту УАПЦ та ігнорування рішень соборних органів управління єпархією з боку Предстоятеля УАПЦ, Архієрейського Собору та Патріаршої Ради УАПЦ, в продовж травня – серпня 2017 року цілковито паралізовано повноцінне функціонування єпархіальних установ, консисторії єпархії, релігійних організацій і релігійних громад Тернопільської єпархії, а також Тернопільської духовної академії і семінарії. Авторитет УАПЦ різко падає в очах наших вірних, органів державної влади та місцевого самоврядування, а також широкої української громадськості.

Священнослужителі і вірні Тернопільської єпархії УАПЦ, у своїй більшості, обурені неодноразовим і безпідставним ігноруванням та порушенням Статуту УАПЦ з боку Блаженнішого Митрополита Макарія (Малетича), Предстоятеля УАПЦ, більшості членів Архієрейського Собору та Патріаршої Ради УАПЦ щодо блокування і не вирішення питання про повернення керуючим нашою єпархією Преосвященнійшого владики Віктора (Бедь).

Зважаючи на вище викладене вимагаємо від Блаженнішого Макарія (Малетича), Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ, Архієрейського Собору та Патріаршої Ради УАПЦ невідкладно, під час засідання Архієрейського Собору і Патріаршої Ради 10 липня 2017 року, прийняти рішення про повернення керуючим Тернопільською єпархією УАПЦ Преосвященнійшого Віктора (Бедь), єпископа Мукачівського і Карпатського з титулом єпископ Тернопільський і Карпатський, керуючий Тернопільською і Карпатською єпархіями.

У випадку ігнорування наших вимог та подальшого порушення Статуту УАПЦ з боку Предстоятеля УАПЦ, Архієрейського Собору і Патріаршої Ради УАПЦ, залишаємо за собою право діяти у відповідності до статутних принципів соборноправності, канонічних правил Вселенської Церкви Христової та Статуту УАПЦ”, – йдеться в офіційній заяві представників Тернопільської єпархії УАПЦ.

Тернополяни

Коментарі вимкнені.