Фестиваль у Борщові планує встановити як мінімум чотири рекорди України. Програма Фестивалю

Організатори цьогорічного, шостого за ліком фестивалю «В Борщівському краї цвітуть вишиванки», запланували встановити як мінімум чотири рекорди України. Про це сьогодні на прес-конференції повідомив начальник управління культури облдержадміністрації Григорій Шергей.

За його інформацією, першим рекордом і приємною несподіванкою для гостей фестивалю стане берегиня, лялька-мотанка, висотою 13 метрів. Вона буде одягнена у сорочку розміром 10х6 метрів і підпоясана крайкою завдовжки 12 метрів і шириною 40 сантиметрів. І це теж рекорди України.

Лялька-мотанка також буде одягнена у плахту рекордних розмірів (5х6 метрів). І лише хустка (5х5 м) не є рекордною для України.

Програма фестивалю:

11.00 – Науково-практична конференція «Чорна борщівська сорочка в контексті українського національного костюма».

13.00 – Відкриття фольклорно-мистецького фестивалю «В Борщівському краї цвітуть вишиванки». Благословення Всечесними отцями. Покладання квітів до пам’ятних та визначних місць міста Борщева. Фольклорно-мистецька палітра «Борщівська сорочка – пісня й музика душі» за участю фольклорних колективів району та мистецьких колективів області. П’ять рекордів України «Берегиня-мотанка».

14.00 – Відкриття виставки вишиванок усіх населених пунктів району «Село моє у вишиванках розквітає і лине пісня понад краєм», виставки декоративно-прикладного мистецтва Тернопільщини, майстер-класи майстринь-вишивальниць.

15.00 – Фестиваль борщу «Борщ’їв» – 2012;

– частування борщем, приготовленим сільськими господинями району;

– борщ-шоу «Забави з борщем між Дністром і Збручем».

16.00 – Котильонові забави та майстер-клас вивчення стародавніх танців Борщівщини за участю народних аматорських обрядово-фольклорних колективів «Кудринчани» с.Кудринці, «Дністряни» с.Дністрове, «Калина» с.Мушкатівка, народних музик Мельниці-Подільської.

17.00 – Мистецьке дійство «Вишиванки цвітуть у Борщеві» за участю аматорських колективів та окремих виконавців району та області, національного академічного ансамблю пісні і танцю «Гуцулія» (м.Івано-Франківськ), фольклорного колективу «Баламути» Мінського державного університету культури (Республіка Білорусь), ансамбль танцю «Надзбручанка» (м.Тернопіль), чоловічого вокального квартету «Акорд» (м.Тернопіль), фольклорного ансамблю «Дивоструни» (м.Львів), дуету «Писанка» (м.Чернівці), гурту «Дзвони» (м.Коломия), Василь «Гуцул-Хуліган» (м.Івано-Франківськ), етнографічна виставка «Чорна Борщівська сорочка з фондової колекції Борщівського краєзнавчого музею».

Містечко майстрів народної творчості працюватиме по вул.Т.Шевченка.

Коментарі вимкнені.