Вперше на Тернопіллі незаконні дії міліціонерів кваліфіковано, як катування

Недавно прес-служба прокуратури області поширила таку інформацію: «Прокуратурою області направлено до суду кримінальну справу стосовно трьох оперуповноважених сектора карного розшуку одного із райвідділів міліції за ст. 127 (катування), ст. 162 (порушення недоторканності житла), ст. 365 (перевищення службових повноважень) КК України, вчинені за попередньою змовою групою осіб.

Слідство встановило, що на початку березня 2011 року виконувач обов’язків начальника сектора карного розшуку одного із райвідділів міліції разом з двома працівниками цього ж сектора райвідділу, з метою перевірки на причетність жителя одного із сіл району до скоєння крадіжки, зайшли на територію його будинку. Дізнавшись, що чоловіка немає вдома, без постанови суду міліціонери проникли до будинку, літньої кухні, підвалу, горища та інших приміщень господарського призначення, де безпідставно, без складання протоколу та без участі понятих, провели обшук.

Такими своїми незаконними діями правоохоронці грубо порушили конституційні права громадянина К. та його співмешканки на недоторканність їх житла та іншого володіння.

6 березня 2011 року близько 24 години керівник карного розшуку разом з 2 підлеглими знову приїхали до будинку громадянина К., побили його та забрали у райвідділ міліції. У приміщенні райвідділу правоохоронці намагались силою примусити жителя села зізнатись у скоєнні крадіжки, наносячи потерпілому удари ногами і руками та гумовим кийком, аж поки він не знепритомнів. Після цього міліціонери вилили чоловікові на голову воду з метою привести його до свідомості та продовжили бити його руками і ногами в різні частини тіла.

Переконавшись, що К. не визнає за собою скоєння крадіжки, його змусили написати розписку на ім’я начальника РВ управління МВС України в Тернопільській області про те, що тілесні ушкодження заподіяні йому не під час перебування його в райвідділі та не працівниками міліції, а при інших обставинах, і після цього, близько 3 години 7 березня 2011 року, міліціонери вивели його з приміщення та відпустили додому».

І хоч у поширеній інформації не зазначено даних про потерпілого, нема назв населених пунктів, ймовірно, що постійні читачі «Свободи» за описаним сюжетом могли здогадатися про те, що йдеться про Гусятинський район, село Городницю. А потерпілий – житель цього села Степан Корнило. Влітку минулого року «Свобода» у публікації під назвою «Вийти живим» розповідала про шокуючий факт знущання над людиною у міліцейських застінках Гусятинського райвідділу внутрішніх справ. Щоправда, тоді  Степан Корнило та його адвокат упродовж тривалого часу безуспішно намагалися покарати міліціянтів-катів у встановленому законом порядку. І хоч сама подія трапилася ще у березні, у червні, коли автор цих рядків з’ясовувала у міліцейського керівництва та у прокуратурі результати перевірки за фактом побиття і знущання над Степаном Корнилом, конкретної відповіді не було. Очевидно, що заведення кримінальної справи з якихось причин зволікалося. Саме через те потерпілий та його адвокат намагалися надати ситуації розголосу і резонансу. І, судячи із повідомлення прокуратури області, таки домоглися справедливості – міліціянтів судитимуть. До речі, чи не вперше на теренах області незаконні дії працівників міліції кваліфіковано як катування – як правило, знущання у міліцейських застінках в обвинувальних висновках, скерованих до суду, значаться як перевищення службових повноважень.

Ольга КУШНЕРИК

Коментарі вимкнені.