Кременеччині загрожує екологічна катастрофа

Протягом кількох останніх років Кременецький район і кілька районів Рівненської області перебувають у стані підвищеної небезпеки. Нечистоти, проходячи через непрацюючі очисні споруди Кременецького комунального підприємства «Міськгосп», потрапляють прямо в річку Іква та на людські поля.

Мешканці не лише Кременецького району, які живуть в акваторії річки, та живі істоти водойми задихаються від такого сусідства. Про свої проблеми кременчани волають у всі можливі інстанції. Ситуація вийшла на міжобласний рівень, адже вже й Рівненська природоохоронна прокуратура підключилася до цих процесів, але віз і нині там.

Найбільше від даної ситуації потерпають жителі приміського села Сапанів та прилеглих до очисних споруд вулиць м. Кременця. Люди бояться, що з настанням тепла (всі ми бачимо, яке спекотне літо 2012-го) це приведе до небезпечної епідеміологічної ситуації, що може стати причиною різних інфекційних захворювань.

– На сьогоднішній день вже не можна безпечно для здоров’я пити воду із власних криниць, зокрема, на вул. Кременецькій с. Сапанів питна вода в колодязях забруднена та не придатна для споживання. Худоба та птиця, яка вживає воду з річки Іква, хворіє. Від відстійників постійно поширюється страшний сморід, що не можливо знаходитись на вулиці, – додають місцеві жителі «Номер один».

Неодноразові звернення людей до місцевих органів виконавчої влади, обласної та районної санепідемстанції, обласної природоохоронної прокуратури не дали очікуваних результатів, оскільки кошти на проведення необхідних ремонтних робіт так і не виділяються.

На останній сесії Тернопільської обласної ради інформація про цю проблему була лише озвучена (питання підняв депутат Степан Барна). Більш предметно нею займається ТОДА, вже навіть відбулася нарада по цьому питанню, названо і суму в 2 млн. грн. Але час іде, люди чекають початку реальної роботи по ліквідації надзвичайної ситуації на очисних спорудах м. Кременця, а їх як не було, так і немає. Мешканці запитують: а чи випадково не розікрали гроші, які мали надійти в Кременець на ліквідацію прориву на очисних спорудах, чи може їх перекинули на ліквідацію стихії, яка нещодавно прокотилася Кременецьким районом?

Коментарі вимкнені.