Визначні пам’ятки Кременця прикрашають купи сміття

Кожного кременчанина в будь-який період дня чи ночі запитайте: “Що є найвизначнішою окрасою Кременця?”. І завжди почуєте одну відповідь: “Звичайно ж — це Замкова гора!” То чому ж ми не шануємо того, що маємо цінного, що далося нам від наших предків, того що саме озвучує нашу історію? Скажете, що бережемо? Ні! Ні! І ще раз ні!

Хіба можна водночас берегти що-небудь і так не по-людськи до нього відноситися? Я маю на увазі ті гори сміття, що майже кожного місяця працівники філії “Кременецькі гори” природного заповідника “Медобори” та працівники національного природного парку “Кременецькі гори” збирають та вивозять з Замкової гори. І не тільки з Замкової, а й з Черчі та Дівочих скель. Невже ми всі такі невиховані що не розуміємо найпростіших речей?

Природа тисячі років створювала красу Кременецьких гір, людина сотні років будувала прекрасне місто Кременець для своїх дітей, внуків, правнуків, праправнуків і всіх наступних поколінь. Що ж ми залишимо своїм нащадкам з таким відношенням до пам’яті, до нашої славної історії?

Зараз у Кременці існує чудова традиція, коли молодята в день свого одруження відвідують найвизначніші пам’ятки історії, культури, архітектури та природи, щоб залишити на світлинах згадку про найромантичніший день їхнього життя. І все б чудово, якби не одне чи. Чи ж обов’язково біля кожної з пам’яток розпивати спиртне, залишаючи після себе купи сміття та пляшок?  Колись, за часи наших дідів та прадідів, плюнути на землю і те вважалося гріхом, бо так оскверняється вона. А скільки ж витримає та земля бруду, сміття та непотребу, якщо ми на кожному кроці зустрічаємося з жахливою невихованістю, а на зауваження в лайливій формі реагуємо гірше ніж тварини.

Наприкінці вересня в черговий раз прибиралася Замкова гора. На допомогу прийшли студенти Кременецького медичного училища ім.А.Річинського. Чудові хлопці, добра робота. Чергова порція (кільканадцять мішків) сміття зібрана та вивезена. Щира подяка Вам, молоді люди. І не тільки Вам, а й Вашим батькам та наставникам, що виховали чудових дітей. Я впевнена, ніхто з Вас ніколи вже не осквернить нашу історію, бо працювали Ви не з примусу, а з розумінням того, для чого ми прийшли на нашу землю…

Шановні кременчани та гості міста. В черговий раз звертаю Вашу увагу на необхідність дотримання чистоти на територіях природно-заповідного фонду, до яких належать гори Замкова, Черча, Дівочі скелі, Гора Божа, Маслятин, Страхова, Вовча, Гостра, Соколина та багато інших. За невиконання вимог перебування на даних територіях передбачено адміністративну і навіть кримінальну відповідальність.

Давайте жити в чистому місті, відпочивати в чистому лісі. Все в наших руках!

Будьмо людьми не по паспорту, а по совісті. І тоді наступні покоління відгукуватимуться про нас як ми зараз про своїх пращурів, закликають працівники заповідника “Кременецькі гори”.

Коментарі вимкнені.