Культурний» вандалізм чи “Вандалізм культури” на Тернопільщині?

31 жовтня 2012 р. в Бережанах над скульптурою «Русалки», розташованої в міському парку біля замку Синявських, було вчинено акт вандалізму. Невідомі особи за допомогою спецтехніки вирили яму біля незавершеної скульптури і скинули її в ту яму, а місце зарівняли та засипали листям. Також видно сліди спроби зацемен­тування фігури.

Під час цьогорічного  «Фестивалю Бережанського замку» проводився Конкурс краси, і найдостойніша з переможниць отримала право позувати скульптору, який мав увіковічити її обличчя в камені. Фігурою скульптури стала міфічна істота «русалка». З наступних 2-х каменів теж планувалося зробити скульптури в одну композицію «Русалки Дністрової» – в честь Мар­кі­яна Шашкевича, 200-ліття від дня народження якого відзначалося минулого року.

Дозвіл на обробку каменю отримано від Комарницького С. Ю., який колись привіз три великих камені і розмістив їх у парку, та погоджено із ДІАЗом. Скульптор Ігор Крук обробляв камінь ручним та електричним інструментом. Десь з вересня ДІАЗ припинив подачу живлення до місця розміщення скульптури.

А 30 жовтня 2012 р., під час проведення чергового засідання сесії Бережанської міської ради, директор ДІАЗу Зорик Василь Петрович і депутат міської ради Видойник Галина Іванівна висловлювали ідею що пошкодження чи закопування даної скульптури, мовляв вона оскверняє наше місто.

І ось 31 жовтня 2012 р., орієнтовно після 14 год. над скульптурою «Русалки» було вчинено акт вандалізму. Невідомі особи за допомогою спецтехніки вирили яму біля незавершеної скульптури і перевернули її в ту яму, а місце зарівняли та засипали листям. Також видно сліди спроби зацемен­тування фігури. Заїзд до тієї частини парку закривається на колодку. Свідки події повідомляють, що бачили працівників ДІАЗу під час «закопування русалки».

Як каже скульптор Ігор Крук: «На Бережанщині я створив не один пам’ятник, присвячений визначним подіям та видатним людям. Ще під час роботи до скульптури підходили багато людей, милувалися, фотографувалися з нею, спілкувалися зі мною і дякували за внесок в розвиток міста. А зараз мені телефонують збентежені жителі міста і розповідають про цей акт вандалізму. Зухвале самочинство директора ДІАЗу Зорика В.П. нічим серйозним не аргументується…»

Редакція “БережІнфо“, БМГО «Рідне місто» і автор скульптури наразі звернулися в Бережанський РВУ МВС з проханням розслідувати даний акт вандалізму та повідомити про його ініціаторів та виконавців.

 

-1 thoughts on “Культурний» вандалізм чи “Вандалізм культури” на Тернопільщині?

  • 13:05 | 2.11.2012 о 13:05
    Permalink

    О, то завод, який після відходу депутата Видойник – закрили за Богри – “не позорить” наше місто? Дороги та комунікації “не позорять” наше місто! замок, в напів зруйнованому стані “не позорить” наше місто,

    а от креативно відверта скульптура, біля якої можуть сфотографуватись туристи – то СТРАШНИЙ Позор?

    схаменіться, побайте про те,що знаходиться у ваших володіннях, бо прийшовши одного ранку, побачите, як хтось викорчує вас замок, перевертає його в яму, і присипає листячком….

Коментарі вимкнені.