На господарській карті Чортківського району незабаром стане до ладу перше нове промислове підприємство за 20 років незалежності

Схоже, на господарській карті Чортківського району незабаром стане до ладу перше нове промислове підприємство за 20 років незалежності. Саме цей густонаселений район колись був флагманом серед промисловиків області, давав найбільшу частку валових надходжень галузі. М’ясокомбінат, кондитерська, швейна фабрики, сирзавод, лікеро-горілчаний завод, Колиндянський концентратно-дріжджовий комбінат. Це — далеко не повний перелік тих потужних підприємств, продукцію яких знали не лише в Україні, колишньому Союзі, а й за кордоном. Усе кануло в Лету.

У селі Товстенькому прискореними темпами із застосуванням потужної будівельної техніки зводять виробничі корпуси нового переробного заводу. За словами голови Чортківської райдержадміністрації Ярослава Стеця, за рік як мініміум, а може й раніше, запустять сучасну лінію з виробництва крохмалю. На черзі — лінії з виробництва білка, сухого жому. А це — близько 150 робочих місць, нові джерела надходжень до місцевих бюджетів.

Під завод, за словами сільського голови Богдана Качмарського, виділено 24 га землі. Все погоджено з місцевою громадою. На цій території буде виробничий цех, чотири овочесховища, адміністративний будинок, побутові кімнати, роздягальні, душові, харчовий блок для будівельників, а пізніше — виробничників. Проектна потужність заводу, що працюватиме в три зміни, становитиме 300 тонн бульб на добу. Подібних переробних підприємств з європейськими технологіями виробництва в Україні одиниці. Тут є перспектива, адже проект може окупитися за два-три роки повністю.

Нині Україна за обсягом вирощування картоплі займає четверте місце в світі. Попереду — Китай, Росія та Індія. І за споживанням маємо таку ж позицію. З’їдаємо за рік на одну особу 141 кілограм. Перші білоруси — 338 кілограмів.

Удале й географічне розташування заводу — на стику трьох південних районів області. Населення в краї вирощує багато «другого хліба», на основі сучасної агронауки й технологій займаються культурою і приватні сільгосппідприємства, селяни-одноосібники. Спеціалізуються на вирощуванні картоплі агроформування «Дзвін», «Березина», «Фортуна», агрохолдинг «Мрія-Центр», фермерське господарство «Коваль». Чималі площі засаджують картоплею жителі сіл Підгаєцького, Бережанського, Теребовлянського, Козівського районів.

— Підприємство, а замовник заводу — агрохолдинг «Мрія-Центр», орієнтоване на переробку майже п’яти тисяч тонн картоплі в рік. Тож введення в дію заводу активізує жителів району до збільшення площ під посадку культури, — акцентує Ярослав Петрович Стець. — Це дасть додатковий заробіток. Крім цього, є домовленість, щоб підприємство було обов’язково зареєстроване на теренах Чортківщини. Тоді й кошти залишаться в районі.

Ярослав БАЧИНСЬКИЙ, «Вільне життя плюс»

Коментарі вимкнені.