На Тернопільщині починають щеплювати від сказу

Починаючи з 2006 року в районі різко погіршилася епізоотична ситуація по сказу на Шумщині. Причиною такої ситуації є висока чисельність лисиць в лісових та мисливських угіддях (3 голови на 1000 га, при санітарній нормі – 1-2 голови), які є в основному джерелом та розповсюджувачем сказу. У списку причин також знаходиться наявність великої кількості бродячих тварин в населених пунктах. Відсутність в районі бригади по їх відлову та притулків для утримання, відсутність чіткого обліку, реєстрації домашніх тварин, їх профілактичного щеплення проти сказу.

Щорічно за медичною допомогою в лікувальні заклади району з приводу укусів тваринами звертається в середньому 53 особи, із них 20% – постраждалі від бродячих тварин.

З метою профілактики сказу проводяться семінарські заняття, бесіди. Лекції. Випускаються санбюлетні, а також проводиться закупівля антирабічної вакцини та антирабічного гамаглобуліну для проведення щеплень.

 За наслідками засідання державної надзвичайної протиепідемічної комісії при райдержадміністрації, яка відбулася 29 листопада 2011 року, прийнято ряд рішень, зокрема, головам місцевого самоврядування, виконкому міської ради розробити «Правила утримання домашніх тварин» на рівні кожного населеного пункту, прийняти міри щодо налагодження обліку домашніх тварин в кожному населеному пункті; начальнику управління державної ветеринарної медицини в районі Р.Баглаю забезпечити проведення профілактичних щеплень проти сказу тваринам в населених пунктах району з урахуванням обліку тварин; головному державному санітарному лікарю району В.Вахтарчуку спільно з начальником управління державної ветмедицини району Р.Баглаю забезпечити розслідування випадків укусів людей тваринами, організувати виїзди по району для вивчення епідситуації зі сказу та стану надання медичної допомоги тваринам; головному лікарю Шумської ЦРЛ Ю.Кушніру забезпечити позачергове надання медичної (антирабічної) допомоги потерпілим від укусів тварин, забезпечити травматологічний відділ ЦРЛ антирабічними препаратами, своєчасно поповнювати їхній запас тощо.

Коментарі вимкнені.