На Тернопільщині через морози ледь не загинув чоловік

Нещасний випадок стався 10 січня на території Зборівської громади. Близько 17.00 годин, в Зборівську лікарню госпіталізували 52-річного жителя с. Вірлів з діагнозом «Загальне переохолодження організму та обмороження пальців на руках і ногах».
Як стало відомо «Погляду», чоловік лежав в закинутому будинку. Потерпілого знайшли його односельці, які й викликали працівників швидкої медичної допомоги.

Зимовий сезон може приховувати небезпеки переохолодження, особливо при погіршенні погодних умов. Головне Управління ДСНС України у Тернопільській області нагадує про необхідність узяти до уваги наступні заходи для уникнення переохолодження:

1. 🍲 Перед тим, як вийти на холод, ситно поїжте. На голодний шлунок гіпотермія може виникнути і при нульовій температурі, бо організму нізвідки буде взяти енергію, щоб підтримувати температуру тіла. Бажано випити також гарячий чай або каву.
2. 🧥 Одягайтеся багатошарово. Тобто одягніть на себе кілька легких кофт замість однієї теплої. Це попередить спітніння, яке на морозі небезпечне. Одяг має бути вільним.
3. 🧤 Захищайте відкриті ділянки шкіри. Не забувайте вдягати рукавички, а ніс та вуха захищати шапкою, шарфом, піднятим коміром.
4. 🏠 Заходьте, щоб зігрітися, у тепле приміщення, якщо ви проводите цілий день на вулиці.
5. 💊 Деякі ліки, наприклад, для регулювання кров’яного тиску, антидепресанти, серцеві препарати підвищують чуйність організму до температурних коливань, холоду. Необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем.
Особливу увагу надайте запобіганню переохолодження та обмороження дітей. Щоб не сталося біди, радимо не виводити на вулицю дітей до 3–х років, якщо температура повітря понад 10°C морозу, дітей дошкільного та шкільного віку при температурі нижче – 20°C. Подбайте про калорійне харчування дітей зі збільшенням споживання вітамінів.
Діти повинні мати адекватний одяг за віком (багатошаровий, з натуральних тканин) з обов’язковим використанням зимової білизни, шарфа, шапки, теплих рукавичок, взуття, теплих шкарпеток та устілок. Особливу увагу приділіть захисту носа, вух та щік дитини.

Переохолодження – проблема, з якою взимку може зіткнутися кожний, будьте готові вирішити її своєчасно, без наслідків для здоров’я.

Коментарі вимкнені.