На Тернопільщині чоловік через помилку в прізвищі відновлював факт батьківства

До Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся учасник бойових дій, житель одного із сіл Гусятинського району Тернопільської області за правовою допомогою, у зв’язку з необхідністю відновлення факту батьківства.
Для здійснення представництва інтересів клієнта у суді місцевим центром видано доручення адвокату Сергію Волинцю.
Як вбачається з матеріалів справи, у клієнта виникло право на спадкування, після смерті батька. Проте у зв’язку з тим, що відомості про батька у його свідоцтві про народження записано зі слів матері, їх прізвища не співпадають. Для оформлення спадкових прав необхідно встановити факт батьківства померлого відносно заявника.
Померлий чоловік за життя визнавав заявника своїм сином, як і інших дітей, опікувався ним, надавав моральну та матеріальну підтримку. Доказом спорідненості у суді стало і те, що батько померлого заповів усе своє майно саме цьому внукові. Факт батьківства у суді підтвердили і свідки.
Порядок визначення батьківства передбачений ст. 128 Сімейного кодексу України. Але, оскільки заявник народився в 1993 році, відносини регулюються нормами ще КпШС України. Згідно із ст.53 КпШС України підставою для встановлення батьківства (факту батьківства) може бути не сам по собі факт біологічного походження дитини, а фактичні дані, які підтверджують спільне проживання матері і особи, яку та вважає батьком дитини, ведення ними спільного господарства до народження останньої, або спільне її виховання чи утримання, або ж докази, що достовірно підтверджують визнання особою батьківства.
Відтак, рішенням суду заяву про встановлення факту батьківства задоволено, внесено зміни в актовий запис клієнта щодо прізвища батька, що в подальшому дасть можливість клієнту оформити спадкові права.
Нагадуємо, що за безоплатною правовою допомогою можна звернутися до Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Чортків, вул. С. Бандери, 20; тел.: (03552) 2-09-50, або бюро правової допомоги за адресами:
Борщівське бюро правової допомоги — м. Борщів, вул. Шевченка, 20 а, тел.: (03541) 2-28-80;
Бучацьке бюро правової допомоги — м. Бучач, майдан Волі, 1, тел.: (03544) 2-11-26;
Гусятинське бюро правової допомоги — смт. Гусятин, вул. Суходільська, 7, тел.: (03557) 2-18-90;
Заліщицьке бюро правової допомоги — м. Заліщики, вул. Ст. Бандери, 38, тел.: (03554) 2-21-33;
Монастириське бюро правової допомоги — м. Монастириська, вул. Шевченка, 12А, тел.: (03555) 2-12-72.
Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).

 

Коментарі вимкнені.