Працівникам Тернопільщини виплатили понад 12,6 млн грн заборгованої зарплати

З початку року працівники територіальних органів ДПС у Тернопільській області на спільних з органами місцевої влади засіданнях комісій заслухали керівників шістьох підприємств, які допустили заборгованість із виплати заробітної плати, податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску. Внаслідок проведеної роботи по чотирьох підприємствах ліквідована заборгованість із заробітної плати на суму понад 2,8 млн грн, з податку на доходи фізичних осіб – на суму 518,6 тис. грн та з єдиного внеску – 308,0 тис. гривень. 

Окрім цього, проведена індивідуальна роз’яснювальна робота із керівниками 31 підприємства, за наслідками якої 26 з них погасили заборгованість із заробітної плати на суму понад 12,6 млн грн, з податку на доходи фізичних осіб – майже 3,5 млн грн, з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  – майже 3,0 млн гривень. 

Також проводиться контроль за додержанням платниками податків чинного законодавства про оплату праці. Так, у січні-травні на засіданнях комісій заслухано керівників 96 підприємств та організацій, на яких заробітна плата виплачувалась у мінімальному чи нижче мінімального розмірах. За наслідками проведеної роботи 87 підприємств  підвищили рівень виплати заробітної плати. Завдяки цьому до бюджету надійшло 181,5 тис. грн податку на доходи фізичних осіб та 221,0 тис. грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. 

Проведена роз’яснювальна робота з аналогічних питань й по 504 підприємствах та організаціях області. За результатами проведеної роботи 450 підприємств підвищили рівень виплати заробітної плати. До бюджету надійшло понад 3,5 млн грн податку на доходи фізичних осіб та майже 4 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. 

Відомості щодо суб’єктів господарювання, які виплачували заробітну плату працівникам нижче мінімальної надано Південно-західному міжрегіональному Управлінню Державної служби з питань праці, Департаменту соціального захисту населення Тернопільської облдержадміністрації, Головному управлінню Пенсійного фонду України в Тернопільській області та головам об’єднаних територіальних громад, сільських селищних та міських рад. 

ГУ ДПС у Тернопільській області проводиться систематична інформаційно-роз’яснювальна робота щодо створення серед населення області атмосфери негативного ставлення до роботодавців, які виплачують заробітну плату без сплати податку на доходи фізичних осіб та внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. 

У кожному районі створено робочі групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, до складу яких входять, зокрема, і представники податкової служби області. Зазначені групи здійснюють обстеження суб’єктів господарювання щодо дотримання норм трудового законодавства, оформлення трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками. 

Працівники територіальних органів ДПС постійно проводять аналіз надходження податку на доходи фізичних осіб та військового збору від інших доходів з урахуванням галузевої особливості області. 

Завдяки активізації роз’яснювальної роботи щодо необхідності оформлення трудових відносин із найманими працівниками у травні прийнято 4810 працівників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *