Подробиці створення паркової скульптури абітурієнта в Теребовлі

Як ми вже писали раніше, садово-паркову скульптуру з бетону нещодавно встановили на тротуарі перед входом у Теребовлянське вище училище культури. Митці зобразили хлопця із смартфоном, навушниками, який читає “Кобзаря” і немов вагається, яку ж спеціальність обрати. Жартома автори називають інсталяцію “лавка із Славком”.

“Ліворуч підеш — духовий інструмент знайдеш, праворуч підеш — за мольберт сядеш”

Це дипломна робота чотирьох студентів училища Надії Гикави, Діани Сметани, Володимира Багрія та Михайла Мануляка. Керівник проекту – викладач Олег Котик.

Як розповіла “Погляду” одна із учасниць проекту Надія Гикава, ідею створити скульптуру на лавці студентам запропонувала викладачка відділу “Декоративно-прикладного мистецтва” Олена Петрівна Ткачук. “Після визначення ідеї ми все обговорювали самі, самотужки малювали ескізи, – зазначила Надія. – Врешті-решт вирішили зробити абітурієнта, який постав, тобто “сів” (усміхається – ред.) перед вибором майбутньої професії. Так би мовити, опинився на роздоріжжі: ліворуч підеш — духовий інструмент знайдеш, праворуч підеш — за мольберт сядеш, а прямо підеш — актором будеш.  Так з’явилася назва дипломного проекту –  “На роздоріжжі”. Добре придивившись до скульптури, можна знайти деталі, пов’язані з кожним відділом училища”.

Одна голова добре, а чотири – найкраще

Усі етапи дипломної роботи студенти виконували спільно. “Як кажуть, одна голова добре, а чотири – найкраще”, – жартує Надія.

Вага скульптури – орієнтовно півтони. Винести її з аудиторії та перевезти на потрібне місце було непросто. “Пам’ятаю, дуже хвилювалася, як транспортуємо скульптуру, але Олег Богданович (керівник проекту – ред.) підбадьорював: “Надюша, все буде добре!”, його слова справді заспокоювали нас”, – розповіла випускниця.

Лавку створили у вигляді ліри — цей музичний інструмент є символом Теребовлянського училища.

Лавка із Славком

– Яка радість – бачити задоволених перехожих, яким подобається те, що ми зробили!, – ділиться враженнями Надія Гикава. – Ця лавка із Славком (так ми його називаємо між собою) стає улюбленим місцем для фотографій у студентів, жителів міста і туристів.

Працювали над дипломною роботою студенти впродовж року.

Ірина Юрко

-1 thoughts on “Подробиці створення паркової скульптури абітурієнта в Теребовлі

  • 08:59 | 7.07.2017 о 08:59
    Permalink

    Молодці хлопці і дівчата!!! Це круто, коли студентів підтримують їх наставники, і спонукають до створення прекрасного!!!

Коментарі вимкнені.