Тернопільщина стала місцем проведення важливих заходів з екологічних питань

Упродовж п’яти днів на Кременеччині, у Волинському ліцеї імені Нестора Літописця, відбувалася Х Всеукраїнська олімпіада з екології, а сьогодні, 18 березня, студенти-екологи Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка в Клубі успішних людей зустрілися з Остапом Семераком – Міністром екології та природних ресурсів України.

Міністр відвідав ТНПУ ім. В.Гнатюка в рамках запланованої поїздки Тернопільщиною. Попередньо він мав зустріч в Тернопільській ОДА, де йшлося про виконання природоохоронних програм та важливість регіональних планів управління відходами та брифінг з журналістами.

Зустріч в ТНПУ ім. В.Гнатюка присвячена сучасним екологічним трендам та викликам перед Україною у контексті кліматичних змін та важливості зміни екологічної поведінки кожного громадянина нашої країни. Розмова викликала великий інтерес у студентів, викладачів, молодих науковців, адже в університеті є географічний і хіміко-біологічний факультети, де готують екологів, а тема охорони природи, екологічної безпеки для Тернопілля є на часі.

Однією з головних результатів зустрічі стала домовленість про стажування студентів та науковців екологічного напрямку в профільному Міністерстві.

Після ряду запитань аспірант Ігор Кузик презентував присутнім власні комплексні проекти географічного факультету, які будуть представлені в травні на Фестивалі інновацій.

Ще один проект, який успішно реалізується за ініціативою вчених хіміко-біологічного факультету, – збереження Тернопільського озера – представила присутнім проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва, доктор біологічних наук Г.І. Фальфушинська.

Ректор ТНПУ ім. В.Гнатюка проф. Богдан Буяк наголосив, що всі представлені проекти є інтегрованими: поставлені проблеми вирішуються із залученням усіх можливих чинників, учені поєднують екологічні дослідження з комп’ютерними розробками, використанням інженерного, туристичного потенціалу тощо.

З ґрунтовними напрацюваннями інженерно-педагогічного факультету познайомив присутніх доктор технічних наук, професор, академік Академії економічних наук України В.С. Федорейко.

Коментарі вимкнені.