Цьогоріч Тернопільщина вклала у «шкільні автобуси» майже 16 млн грн

avtobus

Ще 19 новеньких автобусів українського виробництва днями відправилися у 10 районів Тернопільщини. П’ять із них отримали й територіальні громади: Підволочиська, Скала-Подільська, Теребовлянська, Скалатська, Шумська.

Завдяки цим новим «шкільним автобусам» комфортно, безпечно та більш швидко до закладів освіти зможуть добиратися майже тисяча учнів та понад сотня вчителів. Аби забезпечувати довіз, районам потрібно було орендувати транспорт – в рік це близько 100 тис грн, каже голова Заліщицької райдержадміністрації Борис Шипітка – тепер проблема усунута.

Загалом цього року Тернопільщині вдалося збільшити кількість «шкільних автобусів» майже на 40%. Це стало можливим завдяки об’єднаним зусиллям: Держава фінансує 70% вартості, 30% – докладають на місцях. Для Тернопільщини, сума втрачена на ці потреби склала – майже 16 млн грн. Участь у співфінансуванні є дуже важливою, вважає Голова Тернопільської ОДА Степан Барна – адже це є свідченням того, що в районі чи громаді відповідальність за вирішення місцевих проблем починають брати на себе.

Як повідомляють в Тернопільській обласній адміністрації, до кінця нинішнього року очікують ще 17 «шкільних автобусів». Аби 100% забезпечити потребу Тернопільщини у довезені дітей до місця навчання, а також надати можливість користуватися транспортом для участі в екскурсіях, спортивних змаганнях тощо – потрібно ще близько 15 транспортних засобів. Це плани на перспективу. В середньому один «шкільний автобус» вартує 1,5 млн грн.

Нагадаємо, що на Тернопільщину цього року також повертаються 9 «шкільних автобусів», які у 2014 році були передані на фронт. Замість тих, які свого часу школи пожертвувати на потреби оборони – Держава повертає нові повністю безкоштовно.

Коментарі вимкнені.