Могилу баби Параски на Тернопіллі хотіли розкопати

21 травня на могилі легенди Помаранчевого майдану Параски Королюк встановили пам’ятник у її рідному селі Дорогичівка Заліщицького району. На ньому — кольорова фотографія Параскевії Василівни, на якій вона у вишиванці, з медалями та у жовтій хустці. Саме такою жінку запам’ятали на Помаранчевому майдані, – пише “Нова Тернопільська газета”.

– Пам’ятник виготовляли у Житомирі, – розповідає донька баби Параски Марія Леонова. – Він – з чорного граніту, а на ньому — кольоровий портрет. Я спершу вагалася, ану, швидко вицвіте, але майстри запевнили, що усе буде гаразд.

Марія Леонова розповіла, що у лютому до неї на обійстя приходили з міліції стосовно ексгумації тіла матері задля відновлення розслідування обставин її побиття, що сталося 10 грудня 2008 року. Тоді, нагадаємо, працівники Державної служби охорони застосували силу, не пускаючи символ Помаранчевої революції до пам’ятника В’ячеславу Чорноволу у Києві, де тодішній президент України Віктор Ющенко з оточенням покладав квіти. Після того Параскевія Василівна з поламаними ребрами чотири місяці пролежала у столичній клініці “Феофанія”, а через рік і 10 місяців її не стало.

– Цієї зими я саме була на заробітках у Польщі, – згадує донька Марія. – Мені зателефонували діти і сказали, що приходили міліціонери, мовляв, хочуть відкопати бабцю… Я була категорично проти, сестра також мене підтримала. Навіщо турбувати покійну? Якби зробили експертизу відразу після її смерті, то ще… Тому казала, що скорше сама ляжу на могилу, а відкопувати не дам.

На освячення пам’ятника Парасці Королюк обіцяли приїхати політики з Києва (аякже, вибори! – хоча, коли це буде, родичі ще не визначилися). А ще нині готується до друку книга про Параску Королюк. Упорядкуванням видання займається викладач Національного технічного університету, керівник київської міської “Просвіти” Ольга Пугач, яка була близько знайома з покійною. В основу книжки ляжуть сторінки рукописних спогадів самої Параски Королюк, які вона занотовувала, починаючи з дитинства і до бурхливих подій на Помаранчевому майдані.

Коментарі вимкнені.