На Збаражчині будують “Хресну дорогу”, піднятися якою на круту гору зможе не кожен

Меморіальний комплекс «Хресна дорога», який споруджують у с. Залужжя, невдовзі поповнить перелік духовних оберегів Збаражчини.

Ідея збудувати хресну дорогу виникла у працівників сільської ради. Підтримали її і місцевий священик о.Михайло Найко і громада села.

− Перш, ніж почати роботу над проектом, − розповідає сільський голова Зіновій Кирилюк, − оглянули хресні дороги в Зарубинцях, кількох селах Підволочиського району. Хотілося створити щось своєрідне, такий меморіальний комплекс, який міг би стати візитівкою Залужжя. Проект виготовив архітектор Юрій Вербовецький. Виготовлення проектно-кошторисної документації тривало від весни до пізньої осені, тож будівельники почали працювати зовсім недавно, проте встигли зробити чимало.

По крутому східному схилові Чернечої гори до церкви Преображення Господнього наче спинаються каплички-стації. Їх зводять будівельники ТзОВ «Компанія «Білий замок» Іван Гладиш, батько та син Зіновій і Михайло Войси.

− Робота не з легких, − каже Іван Гладиш. − Самі бачите, який крутий схил. Тож усі будівельні матеріали − камінь, пісок, цеглу доводилося вивозити догори тачками. Добре, що сільський голова «Нивою» підвозив воду, до того ж організував харчування.

Іван Гладиш має досвід подібної роботи. Йому довелося будувати споруди духовного центру в Зарваниці, монастир по вул.Островського у Тернополі.

− Хочемо зробити все якнайкраще − каже майстер, − щоб до якості не було претензій. Розуміємо, що будуємо духовну святиню. Тепер законсервуємо будівництво, а навесні продовжимо роботу.

− Не хочу загадувати наперед, − додає Зіновій Кирилюк, − але сподіваємось до Спаса, коли на Залужжі храмове свято, закінчити спорудження і облаштування Хресної дороги.

Чотири каплички-стації − дерев’яні, решта − цегляні. За зиму  виготовлять куполи  з жовтої та сріблястої бляхи. Хресна дорога буде освітлена. Отець Михайло Найко замовить ікони. Потрібно буде ще облаштувати доріжку, яка веде до церкви Преображення Господнього, біля кожної каплички зробити майданчик. У цьому розраховуємо на допомогу громади села, парафіян.

Оксана МОРГУН

-1 thoughts on “На Збаражчині будують “Хресну дорогу”, піднятися якою на круту гору зможе не кожен

  • 16:47 | 8.12.2011 о 16:47
    Permalink

    ЯК НАЩОТ ДОРОГИ В АД ДЛЯ ВЗЯТОЧНЫКIВ….

Коментарі вимкнені.