Сьогодні жінкам можна першими заходити в помешкання (відео)

Одне з дванадцяти найвеличніших церковних свят року відзначають 4-го грудня. В цей день згадують віддання Марії, матері Ісуса, на служіння у храм.

Привести юну Богородицю на службу свого часу пообіцяли її батьки Йоаким і Анна, йдеться в апокрифічних книгах. Цього дня прийнято вшановувати Марію молитвою, як Матір-заступницю, духовний храм для кожної людини.

о.Роман Дутчак, сотрудник Архикатедрального собору м.Тернополя: «Особливість свята, християнського свята, чи то є Вхід у храм Богородиці, чи інше, воно має дуже одну величезну особливість – те, що ми мусимо бути присутні на молитві. Ми, входячи у Божий храм, також можемо отримувати освячення, можемо дарувати Господові все те, що ми маємо, і, звичайно, приносити йому ту чи іншу свою жертву: свого життя, своїх вчинків, свого покликання, яке ми сповняємо, ідучи у цьому християнському вдосконаленні».

Свято Введення завжди припадає на час посту. Але оскільки воно є одним із найбільших у році, певні виключення щодо його відзначення все ж існують.

о.Роман Дутчак, сотрудник Архикатедрального собору м.Тернополя: «Звичайно, це є піст. Ми утримуємося від забав у цей день. Але щодо споживання їжі в це свято можна споживати будь-які страви, які ми хочемо спожити. Тим паче, що це є святковий день, одне з 12 величних свят року».

Здавна в Україні вважали: якщо в цей день першим у хату увійде чоловік – до здоров’я та достатку в домі. Проте церковні канони не підтримують таке вірування.

о.Роман Дутчак, сотрудник Архикатедрального собору м.Тернополя: «Прекрасно є, коли дитина чи жінка заходить, бо Богородиця була жінкою, вона так, як увійшла в храм. Але в кожному разі, це не має жодного відношення до цієї християнської традиції, а тим паче, до такого великого свята як Вхід у храм Пресвятої Богородиці. Всім всюди можна заходити – чи першими, чи останніми. Ці речі абсолютно не можуть впливати на наше життя і сприйняття оцього такого благодатного достойного свята».

Попри свій юний вік, Богородиця, коли її віддали на служіння, була дуже багата духом, розуміла своє покликання та місію, покладену на неї Богом. То ж під час Вечірнього та Утреннього Богослужінь, зазначає священик, Марію оспівують як непорочну, як храм, який повинен прийняти Ісуса Христа.

ІНТБ

Коментарі вимкнені.