Ягоди у Тернополі – дорогі

Усі літні ягоди уже продають на центральному ринку у Тернополі. Поруч є і порічки та малина, зібрані на приміських городах, і чорниця, привезена із Бродівщини та Закарпаття.

Продають ягоди і на стихійному ринку, і на легальних торгових місцях. Біля дороги — жінка у чорній хустині продає порічки по сім гривень за літр.
– Порічки на городі біля дому нарвала, далеко від траси, – запевняє жінка. – На компот якраз зараз добре брати. Вони дешеві…

Поруч люди продають також малину й черешні. Вишень немає, пише 20 хвилин.

– Черешні у себе біля хати нарвала в Олієві, – каже продавець Тетяна Зубик. – А малину — на городі. Інші везуть малину з лісу з Бережанщини. Але у лісі вона не така солодка і дрібніша. Домашня, я думаю, ліпша.
А от чорниці везуть лише з інших областей. На Тернопільщині їх не заготовляють.
– Наші чорниці — з Бродівщини, – розповідає продавець ринку “Басарбки” Леся Бойко. – Там великі ліси і багато сонця. Тож чорниця росте крупна і смачна. До того ж, поблизу немає ніяких автострад, тож усе екологічно чисто.

Також продавці везуть чорницю із Закарпаття. Хоча її транспортують на більшу відстань, коштує вона дешевше на гривню за літр, ніж бродівська — 14 грн.
А от лідером за ціною серед літніх ягід у Тернополі є суниці. Коштують вони аж 50 грн. за літр. Однак, продавці легко йдуть на торги, і декілька гривень можуть “спустити”.
– Полуниця, то ж не малина. На городі не назбираєш, – каже стихійний продавець на вулиці Чорновола. – За нею треба добре лісом налазитися і кожну ягідку збирати. Її також не збереш “гребінцем” як чорницю.
Хто ж шкодує грошей на “чисті” суниці, може купити пучок суниць із стеблами і листочками за п’ять гривень.
– З них добре чай запарювати, – каже продавець. – Ще можна засушити разом з ягідками і на зиму лишити. Такий чай буде набагато кращий, ніж будь-який цейлонський чи індійський.
Утім, деякі тернополяни за ягодами йдуть не на ринок, а до лісу. Кажуть — ціни неймовірно високі.
– Поїхали з дітьми у село, – розповідає тернополянин Андрій Здирко. – Дали дітям кошички і пішли малину збирати. Окрім того, на городі аґрус росте, порічки, черешні. Тож нащо те все на базарі купувати?
Цікаво, що ціни порівняно з минулим роком і спраді зросли. Скажімо, чорниці стали дорожчими на дві гривні за літр. Так, за літр суниці хочуть на вісім гривень дорожче. А от малина минулого року ще коштувала 15-16 гривень, а цьогоріч уже 18.
– Усе дорожчає, і ягоди дорожчають,- розводять руками продавці.

Коментарі вимкнені.