Як захистити себе у Новорічну ніч
У новорічні та різдвяні свята є можливість відвідати родичів, поїхати разом з друзями на відпочинок. Але, покидаючи домівку на тривалий час, не слід забувати про безпеку. Напередодні вихідних та у свята, як свідчить міліцейська статистика, більшає квартирних крадіжок та інших злочинів.
У січні минулого року в області було скоєно понад сорок квартирних крадіжок,що в рази більше, аніж в інші місяці. Чимало цих злочинів міліціонери розкрили, але далеко не все викрадене майно вдалося повернути. Отже, щоб не стати одним з потерпілих, прислухайтеся до порад досвідчених фахівців.
Кримінальна практика свідчить, що здебільшого зловмисники проникають у квартири чи домівки за відсутності господарів. Тому дуже важливо, щоб злодії не знали, коли вас немає вдома, які цінності маєте у своєму помешканні. У більшості випадків “домушник” не забереться у квартиру, коли не буде переконаний, що господарі залишили її на тривалий час. Отже, коли вирушаєте до родичів, не кажіть про це без потреби. Лише обмежене коло людей повинно знати, на який термін залишаєте помешкання.
Злодії, як правило, потрапляють до чужої квартири через вхідні та балконні двері, вікна і кватирки. Найбільш надійно захистити домівку сигналізацією з підведенням до пульту централізованої охорони. Для її встановлення звертайтеся до підрозділу державної служби охорони. У квартирах, які були під охороною, крадіїв затримують у 99 відсотках. У тих випадках, коли злодії не були затримані, підрозділи охорони компенсували власникам квартири збитки від крадіжки. Якщо довіряєте сусідам, домовтеся з ними про спільну охорону домівки. Системи сигналізації ефективніші, коли мають автономне живлення.
Якщо ви щойно отримали квартиру, досвідчені криміналісти радять не квапитися з укріплюванням передніх дверей – це може викликати небажану цікавість сторонніх. Є кращий вихід. Не міняючи передніх, відразу ставте другі двері. Вони повинні бути надійні та міцні. Петлі треба встановити так, щоб вони були заховані, інакше зловмисники можуть їх спиляти. Можна встановити металеві двері, але монтаж провести так, щоб злодії не могли підчепити їх ломом. Коли двері виготовлені з тонкого листового заліза, злочинці легко можуть відкрити їх, як консервну банку. Приклейте до них зсередини на сталевий лист епоксидною смолою плитку або листок нержавіючої сталі. Надійно, коли вхідні двері мають два замки. Один, так би мовити, для повсякденного використання, інший – серйозніший.
Вікна та балконні двері необхідно оснастити металевими ґратами. Особливо це стосується помешкань першого і останнього поверхів а також тих, до вікон яких підведені пожежні драбини, висять гілки дерев і тому подібне.
Кримінальна практика свідчить, що квартирні злодії мають звичку розвідувати місце майбутнього злочину. За найменшої підозри щодо сторонньої людини, яка цілими днями без діла тиняється біля вашого будинку, повідомте свого дільничного інспектора міліції або зателефонуйте до чергової частини міліції.
Коментарі вимкнені.