У сім’ї не без виродка: на Тернопільщині крадуть пожертви
У Млинівцях Кременецького району урочисто відкрили пам’ятник Тарасові Шевченку, який 20 років пролежав у бур’янах. Проте під час відкриття багатостраждальної скульптури не обійшлося без прикрих моментів – невідомі вкрали трилітрову банку з пожертвами.
Урочистості з нагоди відкриття пам’ятника Тарасу Шевченку відбулися у неділю, 6 листопада. Більше тисячі людей, серед яких були і гості з Кременця, Тернополя й навіть із Львівської області, взяли участь у відкритті пам’ятника.
Пам’ятник Кобзареві привезли у Млинівці в середині 80-х. Місцевий колгосп тоді був названий ім’ям Шевченка, тож перед конторою планували облаштувати скверик та встановити скульптуру поета. Проте цього так і не здійснили. Спочатку пам’ятник Шевченку простояв на колгоспному тоці, потім його забрали у тракторну бригаду, а через кілька років знову перевезли на тік. Згодом він опинився у бур’янах, під відкритим небом.
Та відомий майстер з рогозоплетіння, житель села Василь Казновецький вирішив повернути пам’ятник Кобзареві Млинівцям. Навесні минулого року він винайняв дві фіри та перевіз погруддя у центр села. Разом із однодумцями пан Казновецький встановив пам’ятник, однак на впорядкування території навколо нього не було грошей.
Утім, за декілька останніх місяців ситуація докорінно змінилася — відгукнулися меценати, які й допомогли з благоустроєм.
– Кременецький педінститут, який, до речі, названий ім’ям Тараса Шевченка, виділив 8000 тисяч гривень, – розповідає Василь Казновецький. – Ректор інституту особисто приїжджав у село і цікавився пам’ятником. Кременецький ботанічний сад подарував 15 туй, які ми висадили довкола постамента. Долучився до облаштування і місцевий орендар Сергій Козак, який і техніку надавав, і будматеріалами суттєво поміг.
Втім, не обійшлося і без прикрощів. Під час урочистостей невідомі вкрали трилітрову банку, у яку збирали пожертви.
– Я залишив банку в хаті, яку неподалік від пам’ятника облаштував під музей, а сам бігав біля гостей, – розповідає Василь Казновецький. – Тим часом банка з пожертвами зникла.
Скільки грошей було у скляному посуді, майстер з рогозоплетіння не знає, але каже, що банка була набита вщерть.
– Були там навіть купюри по 50 і по 100 гривень, – із розпачем у голосі говорить чоловік. – Але бачите, як прийшли ці гроші, так і пішли.
За частину робіт Василь Казновецький мав іще сплатити гроші. Планував розплачуватися зібраними під час відкриття коштами. Тепер він заборгував декілька тисяч гривень.
Після втрати благодійних пожертв у міліцію чоловік вирішив не звертатися, – пише газета “20 хвилин”.
– Під час відкриття було більше тисячі людей, – говорить Василь Казновецький. – Люди були з різних усюд. Хто і кого тепер шукатиме?
Коментарі вимкнені.