У сім’ї українською мовою спілкуються 47% жителів України

Практично для половини (47%) мешканців України основною мовою спілкування в сім’ї / вдома є українська мова

Про це свідчать результати опитування, проведеного компанією Research & Branding Group з 12 по 22 серпня, оприлюднені на сайті компанії у вівторок.

Згідно з опитуванням, російською мовою в сім’ї / вдома спілкуються (37%) мешканців країни. Порівну російською та українською спілкуються (15%) українців.

У регіональному розрізі в сім’ї / вдома перевагу українській мові віддає переважна більшість мешканців Західної України (95%) і дві третини мешканців Центральної України (60%). Тоді як російській мові у спілкуванні в сім’ї / вдома надають перевагу більше двох третин мешканців Південного Сходу України (66%).

На роботі / за місцем навчання переважно українською мовою країни спілкуються 45% мешканців країни, російською мовою – 35% українців. Двомовними є (18%) опитаних респондентів.

У регіональному розрізі на роботі / за місцем навчання українською мовою спілкуються переважна більшість мешканців Західної України (93%) і більше половини мешканців Центральної України (54%). Тоді як мешканці Південно-Східної України на роботі / за місцем навчання частіше користуються російською мовою (63%).

Думки українців розділилися практично порівну щодо вибору державної мови: за українську мову в якості єдиної державної на сьогоднішній день виступає 48% українців, а за дві державні мови (українська та російська) – 49% українців.

У регіональному розрізі кількість прихильників єдиної державної мови (української) переважає на Заході (88%) і в Центрі (65%) країни, а прихильники двомовності представляють переважно Південний Схід України (76%).

Збір інформації проводився методом особистого інтерв’ю в 24-х областях України і АР Крим. Обсяг вибіркової сукупності склав 2075 осіб. Середня похибка вибірки становить 2,2%.
Як повідомлялося, за результатами опитування Центру Разумкова, більше половини громадян України – 53,3% – спілкуються в побуті українською мовою, в той час як російською розмовляють 44,5%.

Коментарі вимкнені.