Українських бізнесменів масово атакують рейдери

Лише за місяць до Міжвідомчої комісії з питань протидіїрейдерству звернулось близько 200 підприємців, повідомив очільник відомства, перший віце-прем’єрАндрій Клюєв.

“У листопаді ми провели засідання комісії, прийняли рішення по десятку компаній. Всього ж за минулий місяць до нас надійшло близько 200 звернень. Всі вони будуть розглянуті, а інтереси держави та інвесторів – захищені. У тому числі через дії прокуратури, арбітражних керуючих, якісного представлення державної позиції в судах”, – заявив Клюєв.

При цьому, зі слів першого віце-прем’єра, за весь 2010 рік в комісією було відпрацьовано більше 900 звернень.

Варто зазначити, що за словами прем’єра Миколи Азарова, найчастіше рейдерам сприяють чиновники.

Нагадаємо, раніше директор Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові Мартін Райзер також заявив, що в Україні існує висока загроза рейдерського захоплення бізнесу.

“Приходячи в Україну, інвестори повинні говорити з посольствами та іншими інвесторами, щоб дізнатися особливості роботи в Україні. Тут можуть швидко забрати бізнес. Тут досить небезпечно, і всі це визнають. Потрібно чітко розуміти, через що виникає ця проблема – у зв’язку законодавством, судовою системою або іншими факторами. Потрібно сфокусуватися на цьому питанні і всебічно вивчити цю тему”, – зазначив він.

Як повідомлялося, Україна у рейтингу сприятливості ділового середовища втратила за рік 3 позицій і перемістилася на 152-е місце. З таким показником країна опинилася в аутсайдерах списку між Ліберією (151) та Болівією (153).

Гондурас, з яким часто люблять порівнювати Україну, знаходиться на 128 позиції списку.

Коментарі вимкнені.