Як пересічному громадянину збільшити собі пенсію

Із 1 грудня цього року мінімальна пенсія зросла на 16 грн, до 800 грн. Громадяни передпенсійного віку можуть збільшити собі пенсію на 30%, вважає юрист Руслан Терновий, 29 років, зі спеціалізованої юридичної фірми “Інвікта” в Києві:

— Про більшу пенсію варто подбати хоча б за два роки перед виходом на заслужений відпочинок. Пенсію за віком обраховують виходячи із середньомісячного заробітку. Якщо ваша зарплата менша за середню по області, пенсію призначать у розмірі мінімальної. Є два головні способи обрахунку. Перший — за два роки роботи поспіль перед пенсією. Другий — за будь-які 60 календарних місяців стажу впродовж трудової діяльності. Середньомісячний заробіток обраховують як середнє арифметичне — додають середньомісячні заробітки та ділять на їхню кількість.

Як можна збільшити пенсію?

— Деякі люди влаштовуються на роботу в державну установу. Фактично замість них там працює та отримує зарплату інша людина. Наприклад, керівник. Зате збільшений офіційний дохід беруть до уваги для нарахування пенсії. До такого способу часто вдаються ті, хто працює на приватне підприємство без офіційного оформлення на роботу. Дехто бере фіктивні довідки інваліда війни.

Як бути заробітчанам, які працюють за кордоном?

— Вони можуть робити внески у Пенсійний фонд. Але на практиці це не працює. Якщо заробітчанин хоче мати більшу пенсію, має звернутися до недержавних пенсійних фондів. Там нараховують дохід на внески близько 16 відсотків річних і ще капіталізації у розмірі 10 відсотків річних.

Чи можна пересічному громадянину отримати надбавку до пенсії?

— Їх одержують заслужені донори, 10 відсотків від мінімальної пенсії. Ліки за рецептом їм продають із 50-відсотковою знижкою. Щоби стати почесним донором, треба здати 40 доз крові. Або 60 доз плазми крові, це по 450 мілілітрів. Можна прописатися на п’ять років у гірській місцевості. Людям із гірських населених пунктів, які жили там до пенсії, передбачена надбавка 20 відсотків мінімальної пенсії.

“Газета по-українськи”

 

Коментарі вимкнені.