Безплатне житло у Тернополі: як отримати квартиру? (офіційна відповідь)
Думаю для тернополян не буде таємницею, коли ми скажемо, що багато хто сьогодні перебуває на квартирному обліку. Так вже деякі тернополяни десятками років перебувають у черзі із надією отримати житло.
Проте, яка черга на отримання житла? Хто вже отримав житло? І наступне дуже цікаве питання – ЧОМУ ЗНИЩУЮТЬ ДОКУМЕНТИ про тих, хто отримав житло від держави?
Розпочнемо, мабуть, із того, хто має право отримати житло від держави. Нам роз’яснили, що право стати у чергу мають тернополяни, які останні три роки живуть у нашому місті і потребують покращення житлових умов.
Для зарахування на квартирний облік тернополяни повинні надати перелік документів, зазначений у листі (додається).
Найважливішою частиною залишається наявна ситуація з квартирним обліком у Тернополі. Станом на січень місяць у загальній черзі перебуває 4002 особи та їх сім’ї. А от окремого обліку, як ми просили, хто серед молодого віку (до 35 років) перебуває на обліку, у міській раді не ведуть.
Найважливіше, що документи про власників, які отримали житло, ПІДЛЯГАЮТЬ ЗНИЩЕННЮ. За словами міськради, через п’ять років після отримання житла тернополянинами документи, як такі, що не мають жодної цінності, знищують(!). Тому на сьогодні ліквідовано усі документи з 1996 по 2005 роки.
А от протягом 2005 – 2011 років міська рада видала 149 квартир. З них у якості гуртожитку або службової 31 квартиру та 115 квартир, надано працівникам організацій, які ведуть самостійний квартирний облік та громадянам за місцем проживання. Проте квартири вони надають ВИКЛЮЧНО за чергою.
Ну і звичайно, варто виокремити 2011 рік, коли міська рада виділила аж 4 квартири. І усі інвалідам Великої Вітчизняної (як написано у офіційній відповіді) війни І групи.
Мар’яна Зварич, новини Тернополя «Погляд»
Коментарі вимкнені.