“Тернопільщина не готова приймати сміття зі Львова з огляду на технічні можливості”, — Валерій Федорейко

24 січня до Тернопільської ОДА надійшов лист від міського голови Львова з проханням знайти можливість приймати сміття зі Львова на полігонах Тернопільської області. Щодо цього листа сьогодні засідала громадська рада при Тернопільській ОДА.

 – Вважаємо, те, що сталося у Львові зі сміттям, є наслідком бездіяльності місцевої влади, – зазначив голова громадської ради Валерій Федорейко. – Львівське сміття вже є на Миколаївщині, Запоріжжі, у Дніпровській, Сумській, Чернігівській, Київській областях. Вчора Яворівська районна рада одностайно прийняла рішення про заборону розміщення на своїй території відходів. Як громадська рада заявляємо, що Тернопільщина не готова зараз приймати сміття зі Львова з огляду на технічні можливості.

Валерій Федорейко від імені громадської ради наголошує, аби влада області негайно взялася за пошук інструментів вирішення проблем не тільки з львівським, а зі своїм сміттям.

 “У Тернополі ще “крутіша” проблема – тут додумалися створити сміттєзвалище там, звідки місто бере воду. Треба негайно зайнятися цим питанням – аж до того, аби створити екологічну поліцію, – зазначив голова громадської ради. – Чотири голови держадміністрацій на Тернопільщині нещодавно заявили про готовність стати замовниками створення полігонів важко ліквідного сміття (автомобільні шини, відходи лікарень) на своїх територіях. Мова йде про міста Зборів, Хоростків, Теребовля, Шумськ. Таким шляхом пішла Греція, Хорватія, Угорщина.

Коментарі вимкнені.