Після виборів у Тернополі розпочнеться судова «тяганина» між кандидатами — вважають експерти
У розпалі виборча кампанія 2012, тернопільські експерти вже готові дати оцінку її перебігу, та подальшого результату.
— Технологія цьогорічних виборів полягає в тому, що кандидати формують основні стимули, на яких потім будується виборча кампанія. Українці йдучи голосувати, вірять, що з’явиться месія, який вирішить їхня проблеми, що все кардинально зміниться на краще. Це неправильно, бо таке ніколи не буде, якщо ми повністю віддаватимемось в чиїсь руки. Від того, потім і з’являється велике розчарування і невиправдані сподівання, — пояснює кандидат психологічних наук ТНТУ ім.. Пулюя Наталя Гаєвська.
Вона також зазначає, що не можна зараз говорити, про повну байдужість населення до виборчого процесу, так само, як і не варто говорити про велику зацікавленість і революцію, — присутнім є і перше, і друге.
Основна проблема, на думку, психолога — безініціативність самих виборців. Люди не хочуть відстоювати свої голоси, відокремлюють «простий народ» від недоторканих депутатів. Має ж бути навпаки — власне «Я», родина, країна і влада сприйматись як щось дуже близьке, і те, де ти можеш себе проявити чи щось змінити.
Щодо політичної точки зору на передвиборчу кампанію, журналістів проконсультував Віктор Уніят — очільник Тернопільського представництва Інституту Української політики.
— Тернопільщина зараз надзвичайно заполітизована. Зараз всі «носяться» з виборами до Верховної Ради, а приблизно в лютому почнуться вибори до тернопільської обласної ради. На сьогоднішній день ця передвиборча кампанія характеризується протистояннями між кандидатами мажоритарниками. Закінчаться вибори — розпочнеться судова «тяганина» між кандидатами. Люди також протистують до деяких політичних сил, але роблять це своїми методами —весілля в національних строях, просять вимикати в громадському транспорті російськомовну музику, це проявляється в різних буденних питаннях, — зазначає Віктор Уніят.
Експерти дійшли згоди, що для багатьох кандидатів вибори це бізнес. Бо як ще пояснити такі ситуації, коли кандидати суперники є родичами одне одному, або коли від підприємств і фірм йде одразу по 4-5 кандидатів.
Раїса Дудкова, Новини Тернополя “Погляд”
Коментарі вимкнені.