Село Ласківці, яке називають Малим Китаєм, з великим розмахом відсвяткувало 565-річчя (фоторепортаж)
25 серпня в селі Ласківці, Теребовлянського району вперше за останні 10 років святкували День села.
І святкували 565-річчя з неабияким розмахом: богослужіння, футбол, грандіозна концертна програма, ігри, розваги, змагання. Сонячної атмосфери, яка панувала у селі не могла зіпсувати навіть похмура погода.
О 15.00 розпочався молебень до Богородиці за Україну і український народ, який очолив настоятель української православної церкви КП о.Василь Сабат. Після богослужіння відбувся матч між командами сіл Кровінка та Ласківці. Близько 17.00 розпочався святковий концерт на якому виступили Павло Доскоч, Василь Мельникович(гуцул-хуліган), ансамбль «Земляки» з міста Копиченці та інші артисти. Святкування затяглося до пізньої ночі, і принесло ласківчанам неабияке задоволення. Дійство відбулось за підтримки мецената – аграрія Романа Когута (пан Роман, фактично був ініціатором та організатором святкування 565-річчя Ласковець,-прим. автор).
Село Ласківці – є одним з найбільших сіл Теребовлянського району. В народі, через досить велику кількість населення, Ласківці жартівливо називають Малим Китаєм. Ласківці є колискою таких відомих постатей як О. Арсан – український вчений-гідробіолог, Б. Дерев’янко – диригент, композитор, Г. Ковальчук – художниця, М. Ониськів – громадсько-політичний діяч, поет, краєзнавець, публіцист та інших.
Хоча Ласківці є одним з найбільших сіл не лише Теребовлянського району, а й всієї області, однак таке свято тут буває не щодня: розбиті дороги, обмежена кількість робочих місць, відсутність будь-якого дозвілля,нормальної медицини тощо – ось реалії важкого робочого сьогодення. Погодьтесь, шукати винуватців, чи ятрити рану немає ніякої потреби, адже правда є очевидною. Але ж треба віддати шану простому робочому люду, який з усіх сил намагається підтримувати не лише економічне, а й культурне життя в рідному селі.
Анна-Лілія Кокора
Коментарі вимкнені.