У Тернополі працює Омбудсман
Якщо ви маєте скаргу на дії чи бездіяльність органів влади або посадових осіб – можете звернутися до Омбудсмана.
Омбудсман – це правозахисник на державній службі, який здійснює контроль за додержанням прав і свобод людини і уповноважений парламентом. У Тернополі таким правозахисником є Володимир Шевченко.
28 травня він провів прес-конференцію “Захист прав людини на Тернопільщині. Чим зможе допомогти Тернополянам Регіональний координатор із зв’язків з громадськістю Уповноваженого з прав людини Верховної Ради України”.
– Одним із завдань є взаємодія з місцевими ініціативами, громадськими організаціями та пресою. Також проведення прийому громадян, які не мають можливості звернутися на особистий прийом в офіс Уповноваженого в Києві, – пояснив Володимир Шевченко.
До регіонального координатора зв’язків з громадськістю Уповноваженого з прав людини Верховної Ради України Валерії Лутковської можуть звертатися як українці так і іноземці, які перебувають на теренах області.
– Координатор зв’язків з громадськістю Уповноваженого з прав людини виступає як посередник між органами влади та людиною. Якщо вивляються якісь порушення – ми надаємо рекомендації, як їх усунути. Влада не завжди їх виконує та й не зобов’язанавиконувати. Але якщо влада не буде реагувати – тоді направляється лист до Уповноваженого для відкриття провадження.
Секретаріат Омбудсмана повинен користуватися довірою зі сторони органів влади та інституцій громадянського суспільства. Тільки тоді влада буде розуміти що рекомендації координатора зв’язків з громадськістю Уповноваженого з прав людини мають характер таких собі дружніх порад, а не якогось поркарання чи критики. Володимир Шевченко уточнив, що має повноваження надавати владі рекомендації щодо того, як усунути певні проблеми так, щоб не було порушень, суспільних непорозумінь.
Що стосується скарг, то вони здебільшого направляються в секретаріат Уповноваженого. Якщо ж потрібно щось вияснити на місці, тоді регіональний координатор отримує доручення це зробити. Наприклад, піти в органи влади, поспілкуватися з конкретним чиновником, або взяти копію документу.
Одразу ж на прес-конференції тернополяни змогли задати питання. Зокрема, щодо проблеми з дитячим майданчиком по вул.Гнатюка. Один мешканець запитав, до якої категорії правопорушень можна віднести цю ситуацію.
– Потрібно вивчити всі документи, аби віднести до якоїсь категорії: визначити чий це майданчик був, внаслідок чого він був знищений, чиї інтереси безпосередньо порушені. Тільки після цього можна буде охарактеризувати цю проблему і вживати якісь заходи, – відповів Володимир Шевченко.
Зазначив також регіональний представник Вікторії Лутковської, що 90% скарг та звернень стосується того, в чому люди “не надто розбираються”. Вони думають, що є порушення якихось їхніх прав, а насправді ні. Люди просто не знають своїх прав.
– Треба знати що порушником прав людини може бути тільки держава, не може бути інша людина. Тернополяни не надто неактивно звертаються за захистом своїх прав.
Володимир Шевченко повідомив, що його офіс як регіонального координатора зв’язків з громадськістю Уповноваженого з прав людини Верховної Ради України Валерії Лутковської, знаходиться за адресою у Тернополі: вул.Пирогова, 11. Телефонувати можна за номером телефону 400-200. Працює офіс в будні дні з 9.00 до 17.00. Попереднього запису для візиту проводити непотрібно.
Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”
Виходить що для того щоб Омбудсман взявся за діло , потрібно винайняти адвоката, щоб той зібрав всі документи по справі, бо середньостатистичний мешканець України, не завжди знає як отримати офіційну довідку :чий майданчик , внаслідок чого він був знищений, чиї інтереси безпосередньо порушені????????
“Омбудсман – це правозахисник на державній службі”? А він стверджує, що працює безкоштовно. Пані Люба Вовк, може , то- опечатка автора ?