Корабель «Юрій»: Welcome aboard!
П’ятниця апріорі лідер тижня за рівнем приємності, але якщо сюди додати тур вихідного дня по Дністровському каньйоні на кораблі “Юрій” – зовсім ідеальний набір, на мою скромну думку. Втім, завдяки цьому кораблику, будь-який інший день тижня може перетворитися на п’ятницю – така тут атмосфера.
Гордість вітчизняного судноплавства корабель і за сумісництвом готель\ресторан «Юрій» розрахований на 10 осіб. Ви з друзями можете «зняти» його на добу – з 12.00 год. першого дня до 12.00 наступного. Вартість проживання, харчування, катання, екскурсій – наразі 500 грн. за особу в будні, 600 грн. – у вихідні. Ймовірно, влітку це буде дорожче. Журбинково, що мій день народження не в теплу пору року, в іншому випадку відзначила б його тут. До слова корабель сплавляється до 1 листопада. На кораблик спокійно можна брати дітей.
Тут є гамак для відпочинку в затінку, шезлонг для засмаги. Три каюти для ночівлі, або відпочинку вдень теж до послуг клієнтів. «Юрій» за вашим бажанням може зупинитися у місцях, призначених для купання, біля мальовничого водоспаду, Раковецького замку… У порту “Раковець”, який відкрили торік у липні, є кемпінг, душ, пристойний WC, продуктовий магазин, кафе, дискотека, місця для зарядки гаджетів, діє оренда наметів.
Меню триразове: сніданок, обід, вечеря, представлені стравами прикарпатської кухні та стравами від шеф-кухаря. Нам подали рибну юшку, плов, шашлик, салати, овочеві, м’ясні і сирні нарізки, чай, каву. Як же файно смажаться шашлики на пристосованому мангалі посеред Дністра! Шеф-кухар знає понад тисячу рецептів страв, свого часу стажувався в Польщі.
Наша подорож минулої п’ятниці сягнула 10 кілометрів в один бік. Завдяки унікальному механізму та легкій конструкції «Юрія», він може швартуватися практично всюди. Гребне колесо дозволяє долати навіть 20-сантиметрову мілину.
У мандрівці з нами сталося чимало кумедних моментів. Уперед пливли проти течії, рухатися в такому повільному темпі було незвично. На якомусь з кілометрів екскурсовод Яна Желябіна повідомила, що зараз минатимемо міст, під яким прийнято загадувати бажання. Якраз здійнявся вітер і кораблик зовсім уповільнився, наче не хотів супроводжувати наші бажання. Минали той міст хвилин зо двадцять.
Пливемо собі, пливемо. Раптом капітан запрошує вийти з корабля у селі Незвисько. Мовляв, одна місцева жителька продає тут вельми смачний сир «Косичка». Звісно, нам закортіло його. Село вразило спокоєм, рівними аплікаціями на городах, флегматичністю свійських тварин: лише один пес не полінувався гавкнути, качок можна було фотографувати з кількох сантиметрів відстані. Під мостом на камені сиділа колоритна чорна кішка, гордовито поглядаючи на наш екіпаж. Хто любить фотографувати, знайде тут чимало об’єктів для прицілу. А сир був дійсно смачний і свіжий – 8 грн. за одну косичку.
Персонал корабля – капітан, матрос і кок – дуже приємний і доброзичливий, вони погоджувалися на будь-які забаганки, навіть на селфі з капітаном (усміхаюся). Як зазначили організатори екскурсії на кораблі, «Юрій» — це не комерційний проект, а радше задоволення від реалізації улюбленого хобі.
Ірина Юрко.
Фото автора.
Коментарі вимкнені.