Тернополянину, за його ж проханням, знову загрожує 10 років тюрми
Тернополянину Віталію Сороколіту за його ж проханням, знову загрожує 10 років тюрми. Заяву про фабрикування кримінальної справи та злочини керівництва обласної прокуратури, які подав чоловік, розглядає молодший прокурор. У ситуацію вже й нардепи втручаються, – пише газета “20 хвилин”.
Тернопільський апеляційний суд повністю задовольнив апеляцію тернопільського підприємця Віталія Сороколіта. У ній чоловік опротестовував рішення Гусятинського суду, яким його звільнили від кримінальної відповідальності. Тобто тернополянин добився, аби його знову зробили підсудним та “повісили” кримінал.
“Має бути ”не винен”
– Мене три роки “гвалтували”. Мене принижували, мене, як злочинця, на очах у сина заковували в наручники, – каже Віталій Сороколіт. – Потім звільнили від відповідальності і думають, що все закінчилось. Ні, я цього так не залишу! Має бути вирок або “винен” або “не винен”. Моєї вини вони не доведуть, бо справа сфабрикована. Я ж свою безневинність зможу відстояти, а це означатиме, що справу відкрили неправомірно. Тоді ж почнеться розслідування дій осіб, причетних до обвинувачення.
Нагадаємо, Віталій Сороколіт створив інформаційну систему управління й підписав з іноземною фірмою 10-річну ліцензійну угоду на її використання. Суму угоди оформили одним платежем. Чоловік задекларував зароблене та заплатив податки. Та податкова вирішила, що він сплатив не все, і звинуватила його в ухилянні. Податківці змусили чоловіка заплатити в бюджет ще грошей. В адмінсуді бізнесмен довів, що нічого не порушував, і суд зобов’язав податкову повернути сплачені гроші. Прокуратура ж у березні 2008 р. порушила проти пана Сороколіта кримінальну справу. Суд її розглядав до 21 лютого цього року. На останньому засіданні суд звільнив чоловіка від кримінальної відповідальності. Саме це рішення й оскаржив колишній підсудний.
“Мені вдасться довести”
На засіданні апеляційного суду, яке відбувалось за колегії з трьох служителів Феміди, був і журналіст “20 хвилин”. Цього разу надали дозвіл на фото та відеозйомку, щоправда лише під час зачитування постанови. на слуханнях у Гусятинському суді ми дозволу отримати не могли. Цього разу прокурор усправі Федір Нужда теж намагався заперечити.
– Заперечую! Це звичайна кримінальна справа і не має аж такого суспільного інтересу, щоб проводити зйомку, – зазначив цей прокурор, начальник відділу нагляду за дотриманням законів органами податкової міліції при проведенні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства облпрокуратури
Саме він “вів” справу Сороколіта в Гусятинському суді.
Тривало засідання не довго. Судді вислухали аргументи й доводи обох сторін, та пішли в нарадчу кімнату. З рішенням не забарились.
– Колегія суддів вважає, що постанову Гусятинського суду слід скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд для усунення наявних порушень, – оголосила головуюча на засіданні суддя.
“Гріхи”, на які вказав пан Сороколіт, та з якими погодились судді – порушення процесуального порядку судового розгляду. Зокрема, суддя Гусятинського суду Людмила Козяр відмовилась враховувати бажання підсудного щодо позбавлення від кримінальної відповідальності, хоч підсудний мав право і хотів це зробити ще до оголошення. Також суд безпідставно застосував до підсудного пункти закону, за якими його звільнив. Неналежним чином на суді дали і юридичну оцінку доводам у кримінальні справі.
Ще одне порушення – суд не визначив, хто повинен відшкодувати досудові витрати, а, зважаючи на декілька експретиз та досліджень, це тисячі і навіть десятки тисяч гривень.
Зауважені апеляційним судом порушення – лише “верхівка айсберга”, зауважує уже підсудний Віталій Сороколіт. Насправді, як переконує чоловік суд за роки розгляду допустив стільки свідомих нехтувань законами, що мова йде уже про кримінальну відповідальність. Те ж саме чоловік каже і про прокуратуру, яка на його переконання сфабрикувала справу, а подекуди навмисне порушила закон, щоб відправити невинного у в’язницю.
– Я впевнений, що усі ці порушення законів, до яких мають стосунок чи не найвищі чини прокуратури і навіть, судячи з маси порушень, сама суддя, мені вдастся довести, – каже пан Віталій. – Навіть не довести, бо я це уже довів, а добитись покарання. А це як, видно в нашій державі, зробити дуже важко.
“Це взагалі абсурд”
Ще під час судових розглядів чловік подав до суду заяву про злочин. У ній на двох десятках аркушів він чітко розписав усі фабрикування, злочинні схеми, імена і прізвища осіб та обставини, за яких відбувались злочинні дії. Тобто пан Сороколіт провів своє розслідування, виокремив та навіть довів наявність злочину. Проте з суду заява “помандрувала” в Генеральну прокуратуру, а звідти – в Тернопільську обласну. В облпрокуратурі справу доручили розслідувати молодшому прокурору. До речі, поки документ, де чоловік, як вважає, розписав частину злочинів, пересилали з інстанції в інстанцію, пан Сороколіт долучив до заяви, ще понад 200 аркушів з детальним описом, як сам каже, усіх злочинних дій всіх причетних до фабрикування справи.
– Це ж узагалі абсурд. Молодший прокурор, розглядає справу, в якій серед обвинувачених – троє осіб, одні з вищих чинів обласної прокуратури, – каже пан Сороколіт. – Звичайно, що я отримав відповідь, де у порушенні кримінальної справи відмовлено. Проте, коли почав цікавитись деталями, був шокований. Слідчий керувався сфабрикованими протоколами, які не мають ані підписів, ані не є в матеріалах кримінальної справи. Без розгляду окремих фактів якихось понятих познаходили і заднім числом протоколи позаповнювали. Одним словом, розглядали не реальні факти і вказані мною порушення, а сфабриковані.
Тому чоловік написав заяву про злочин ще й на дії молодшого прокурора та добивається того, щоб Генеральній прокуратурі передали справжні і повні матеріали кримінальної справи, а не вибрані, відфільтровані і навіть злочинно, як каже підсудний, змінені обставини та документи. На об’єктивний розгляд Генрокуратури пан Сороколіт сподівається ще й тому, що нардеп Юрій Кармазін, як і обіцяв, зробив депутатський запит у Генпрокуратуру. Чи дало це хоч якийсь ефект, стане відомо згодом. Коли ж відбудеться чергове судове засідання – наразі не відомо.
– Насправді речі, які творять установи, структури і люди, які б мали нас захищати і допомагати, – жахають. Вони навіть об’єднуються, але не задля того, щоб знайти правду, а для того, що б “задавити” невинного. Зі мною їм не пощастило. Щодо злочинів, які вони зараз маскують і роблять усе щоб їх “стерти” – то насправді лише ускладнюють своє становище, бо є усі документи та свідки. Це все можна довести, що я й зроблю.
25 травня 2011р. о 11 год. 30 хв. у Тернопільському міськрайонному суді (м. Тернопіль, вул. Котляревського, 34.) буде розглядатись справа по результатах розгляду моєї заяви про груповий злочин організований прокуратурою. Заява про злочин подана мною на наступних осіб:
першого заступника прокурора Тернопільської області радник юстиції Люшненко М.О.,
заступника прокурора Тернопільської області старшого радник юстиції Гулевського Г.Б.,
начальника відділу нагляду за додержанням законів органами податкової міліції при проведенні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства прокуратури Тернопільської області прокурора Нужду Ф.Т.,
начальника слідчого відділу ПМ ДПА у Тернопільській області Ковчі А.Л.,
старшого слідчого з ОВС СВ ПМ ДПА у Тернопільській області Югова С.А.,
старшого слідчого з ОВС СВ ПМ ДПА у Тернопільській області Дацко А.О.,
експерта Федорів Л.І.,
експерта Аніщенко О.В.,
експерта Козуб С.О.,
свідка-податківця Цвігуна Р.І.
Запрошую на завтра, 25 травня 2011р. о 11 год. 30 хв. всіх небайдужих людей (в тому числі представників засобів масової інформації, представників політичних партій), які щиро хочуть змінити наше життя в Україні на краще, бути присутніми у Тернопільському міськрайонному суді (м. Тернопіль, вул. Котляревського, 34.) та особисто почути, як прокуратура буде пояснювати те беззаконня, яке вона вчиняє.
Вдячний всім, хто має принципову позицію, та намагається протистояти беззаконню.