Священнослужителі МП хочуть далі наживатися на нерухомому майні кременецької громади
Сьогодні в місті Кременець запланована 38 сесія Кременецької міської ради. Активістам “Вільних людей” стало відомо, що вкотре УПЦ-Московського Патріархату буде намагатися протягнути своє земельне, бізнес питання:
Під час попереднього голосування не вистачило лише одного голосу.
- Шкода, що в той час, як російська православна церква всіма можливими діями блокує створення Української помісної церкви та займає відверту антидержавницьку позицію в протистоянні з Росією, органи місцевого самоврядування продовжують роздавати власність російській агентурі в Україні. Останнім часом дуже багато політичних партій говорять про Помісну Українську церкву, протидію Московському патріархату і т.д. Чи не найбільше Блок Петра Порошенка і сам Петро Порошенко та ВО Свобода. Якщо ці дві фракції не підтримають цього питання, то воно не пройде. Степан Барна Тарас Юрик Олег Сиротюк було б добре провести понятійні розмови з своїми представниками у Кременецькій міській раді, – просить активіст Іван Ковалик.
Нагадаємо, у 1990-му році рішенням виконкому Кременецької районної ради Тернопільсько-Кременецькій єпархії УПЦ МП було передано в безоплатне користування нежитлове приміщення за адресою м. Кременець вул. Леніна (в подальшому перейменована на вул. Шевченка), будинок №53. Під цим приміщенням малась на увазі прибудова, яка прилягає до будівлі Свято-Миколаївського Собору.
Разом з тим, це рішення виконкому Кременецької міської ради викликає значне здивування, оскільки під номером 53 по вул. Шевченка в м. Кременець зареєстрований УНІВЕРМАГ. Виникає законне запитання – як релігійній громаді було передано приміщення під чужим номером будинку?
Використання вищевказаного об’єкта нерухомості здійснюється виключно в «релігійних» цілях – в ньому торгують побутовими товарами. При цьому власники магазину, що розмістився в храмовій прибудові, за користування приміщенням регулярно сплачують орендну плату «святим отцям» Свято-Миколаївського собору. Хоча останні, звичайно, називають таку орендну плату не інакше, як «благодійна пожертва». Проте, підміна понять не змінює суті – священнослужителі УПЦ МП наживаються на нерухомому майні кременецької громади.
В грудні 2016 року в отців УПЦ МП, після більше ніж двадцяти років не зовсім законного користування нерухомим майном кременецької громади, виникло бажання це нерухоме майно приватизувати. Але як це зробити, якщо власного адресного номера об’єкт нерухомості не має, а під чужим номером його не зареєструють? Саме з цією метою в Кременецьку міську раду представником Свято-Миколаївського собору було подано заяву про зміну адресного номеру нежитлового приміщення, в якій було висловлене прохання змінити номер будинку по вул. Шевченка в м. Кременець з №53 на №53а. Таким чином, прибудова отримує адресний номер, за яким її в подальшому і приватизують, благо, що в проекті рішення є відповідні пункти.
Коментарі вимкнені.