“Руськая живопісь”, коньяк, купа мотлоху та майже передаварійний стан, – що по собі залишив МП у Миколаївському соборі
Після виконавчих дій 30.11.2023 року щодо звільнення пам’ятки архітектури національного значення Миколаївський собор із келіями ХVI-XVII ст. із користування парафії московського патріархату у м. Кременець, не всі закутки по сьогоднішній день були доступні для Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника. Про це у мережі Фейсбук повідомляє директор заповідника Василь Ільчишин.
- Але сьогодні, ми таки відкрили остатню “ширму” та комісійно обстежили раніше недоступні приміщення. Хтось активно молився, аж так, що на стінах місця вільного немає, – все в іконах. Але поруч з тим вивчав “руськую живопісь”, пив коньяк і все інше, аж так, що мотлоху не переступити, занедбані стіни і майже передаварійний стан…((( Капсула часу! Цікавий якийсь “монах-отшельнік” тут в келії молився. А якщо серйозно, то всі “скрепи руцького міра і московкага патріархата” на лице і їх відношення до культурної спадщини України! No coments! Але ми сильні і не свині! По переду не один тиждень прибирання і впорядкування! Все доведемо до чистоти і порядку, – обіцяє керівник.
Нагадаємо, договір на безоплатне користування собором завершився 12 лютого 2023 року, а священники УПЦ МП ніяк його не звільняли. 15 червня господарський суд ухвалив рішення повернути Миколаївський собор з келіями XVI-XVII століть Кременецько-Почаївському державному історико-архітектурному заповіднику. Загальна площа 1 756 квадратних метрів. Також 2 жовтня Західний апеляційний господарський суд підтвердив рішення Господарського суду Тернопільської області від 15 червня 2023 року. І вже 6 грудня у Миколаївському соборі відбулося перше богослужіння Православної церкви України, яку очолив митрополит Тернопільський і Кременецький ПЦУ Нестор. Богослужіння почали з виконання гімну України.
Коментарі вимкнені.