Десять рестораторів у Тернополі представлять страви часів до Колумба, по 10 грн
На «Галицькій дефіляді» гостей частуватимуть стравами до часів Колумба.
Так-так, саме до часів Колумба. Тоді ще не знали ані про картоплю, ані про інші прянощі, зате було багато секретів, завдяки яким галицькі господині перетворювали свої страви на справжні шедеври. Повернутися на кілька століть у минуле тернополяни зможуть 26-27 жовтня. Саме у ці дні на Театральному майдані на них чекає справжня гастрономічна феєрія. Десять рестораторів міста об’єдналися для того, щоб показати гостям, якою багатою, смачною та корисною є галицька кухня.
«Дефіляда» об’єднала десять рестораторів
Десять видів вареників, капусняк, борщ, грибна та рибна юшка – фестивальне меню просто вражає. До того ж, готуватимуть страви з натуральних екологічних продуктів. Родзинкою свята стане спільне приготування капусти засипаної. Ресторани міста разом варитимуть автентичну страву і роздаватимуть гостям.
«Галицька дефіляда» – це явище унікальне і водночас прогнозоване. Зараз у світі активно розвивається фестивальний туризм, зокрема, гастрономічний. Люди з великим задоволенням відвідують такі святкування, куштують різні страви та розважаються. У плані гастрономічних фестивалів пальму першості в Україні тримає Львів, де мало не щотижня відбувається свято якоїсь страви або ж з елементами приготування їжі. Це покращує туристичну привабливість міста, збільшує потік туристів.
Тернопільщина сприймається серед українців, як осередок органічної їжі. Враховуючи пожвавлення у сфері продовольчої безпеки у межах держави, для тернополян такий стереотип може стати серйозним козирем. Гріх приховувати таке багатство нашого краю, подумали тернопільські ресторатори і об’єдналися під спільною ідеєю – провести перший у Тернополі гастрономічний фестиваль. Першою ластівкою такого заходу в Тернополі стало проведення «Дефіляди» у «Самогонній ресторації» тернопільським ресторатором Михайлом Гросуляком. Коли проект увінчався успіхом, масштаби фестивалю вирішили розширити й організувати свято для усіх тернополян. До ініціативи приєдналися ресторани «Максим», «День і ніч», «Назарія», «Коловорот», «Тернопільська кнайпа», «Рандеву», «Хутір», «Коза», «Чумацький шлях». Десять найактивніших та найініціативніших закладів протягом двох днів частуватимуть гостей автентичними стравами, популяризуватимуть натуральну галицьку кухню, покажуть багатство української кухні і демонстративно відмовляться від хімічних добавок.
До того ж, більшість тернопільських ресторанів уже давно від них відмовилися. «Самогонна ресторація» пішла ще далі – у її закладах заборонено вживати «Кока-колу». Відтак для тернополян «Галицька дефіляда» – це не разова показова акція, а втілення цікавого проекту, до якого заклади йшли поетапно та систематично. «Галицька дефіляда» об’єднала різнопланові заклади – української кухні, європейської. Така різносторонність учасників не лякала, мовляв, у цьому й сила, адже кожен може запропонувати свою цікаву ідею, бачення. А заради спільної справи вчорашні конкуренти стали приятелями та партнерами.
Автентичність усього за 10 гривень
Кожен із десяти закладів громадського харчування, які беруть участь у гастрономічному фестивалі, представить єдине фестивальне меню. Усі підготують по одній традиційній першій страві, а також представлять різновиди вареників: з сиром, грибами, чорницями. Отже, тернополяни і гості міста зможуть скуштувати борщ, грибну юшку, капусняк, шурпу, рибну юшку, зупу гуляшову, розсіл з локшиною, гороховий і овочевий супи, рубці.
Ще одним елементом стане колективне приготування капусти засипаної. Це так званий капусняк, який готується на бульйоні, загущується пшоном і присмачується домашніми шкварками. До слова, капусту засипану ресторатори всі разом готуватимуть 26 жовтня з 18.30 до 19.30. Цю страву тернополяни матимуть змогу спробувати безкоштовно. На решта будуть встановлені символічні ціни – 10 гривень, аби вони були доступні кожному, хто захоче потішити себе смаколиками галицької кухні. Спільне фестивальне меню – це приклад того, що ресторатори можуть об’єднатися і знайти спільну мову.
Найменші гості фестивалю отримають можливість спекти свій перший хліб.
Окремо буде програма для діток у драмтеатрі. Там працюватимуть аніматори. На “Галицькій дефіляді” тернополяни також зможуть не лише скуштувати смачного, а й послухати музику, взяти участь у конкурсах.
Як уже зазначалося, фестиваль проходитиме на Театральному майдані. Вздовж площі розташуються наметові містечка ресторанів: по п’ять закладів з обох боків. Посеред майдану стоятимуть столики, за якими гості зможуть куштувати фестивальні страви. Крім того, поруч знаходитиметься імпровізована сцена, на якій виступатимуть відомі гурти, народні колективи, дитячі ансамблі. При вході у наметове містечко висітиме банер, на якому зображено заборонені для споживання продукти. Це такий собі застережний знак для тих, хто ще не усвідомив небезпеки, яку створюють хімічні добавки.
Наш край є найбільшим виробником екологічно чистої сільськогосподарської продукції, стверджують організатори. Саме на цьому буде акцентовано увагу під час “Галицької дефіляди”. На фестивальному майданчику відбудеться ярмарок сільськогосподарської продукції, де гості зможуть придбати екологічно чисту їжу. Таким чином ресторатори вирішили допомогти фермерам і селянам знайти свого покупця, відчути себе потрібними.
Загадувати наперед і прогнозувати результати заходу організатори не беруться. Мовляв, головне – зробити якісний продукт, а оцінювати – тернополянам. Утім плани у рестораторів далекоглядні. Так, одразу по завершенні фестивалю вони планують утворити асоціацію і під єдиним девізом готувати для тернополян цікаві, позитивні та корисні проекти. Крім того, з кожним роком ресторатори планують розширювати географію фестивалю і долучати до нього не тільки місцеві заклади, а й ресторани з інших районів.
До слова, «Номер один» також долучилася до цікавого та феєричного дійства. Відтак, на фестивалі гості можуть скуштувати страви під логотипом «Номер один». Не пропустіть гастрономічне свято, а ми бажаємо Вам веселої забави та смачного!
Коментарі вимкнені.