До Тернополя їде “Альберт” Юрія Андруховича

19 лютого в Український дім «Перемога» (бульвар Шевченка, 27) в рамках всеукраїнського туру завітає літерутурно-музичний перформенс “Альберт, або Найвища форма страти”.

…Ми не робили виставу «під революцію», ніхто й не знав, що в нас таке почнеться. А з іншого боку – ця вистава про нас, зокрема й теперішніх, а не тільки середньовічних. Чорне і біле було одним з можливих рішень. Вирішальним же в нашій історії насправді є вогонь, його колір. Він же й колір цієї революції. Починаючи з 19 січня, вона набула вогняного кольору. Юрій Андрухович.

Юрій Андрухович: «Вистава «Альберт» створена за моїм однойменним оповіданням, що колись увійде до збірки про видатних нечестивців усіх часів. У центрі нашого дійства — історія Альберта Вироземського, шахрая і злодія. Щоб уникнути смертної кари, він погодився віддати душу дияволу, але підписана кров’ю угода чомусь не спрацювала — й певного осіннього дня року 1641-го його було привселюдно спалено посеред львівської площі Ринок…»

Ця вистава — гра слів, інтонацій, жестів, що виникає у відчайдушній, ризикованій і водночас гармонійній взаємодії письменника, що проявляється тут не лише як автор текстів, але і як співак, і як актор, з чудовими музикантами. І невипадково до оповіді долучаються саме львівські музиканти — контрабасист Марк Токар і співачка Уляна Горбачевська. Виставу доповнює тонка, іронічна, пронизлива графіка Анатолія Бєлова, що оживає під час вистави завдяки роботі vj-group «CUBE». Автор ідеї цього унікального проекту: Оля Михайлюк, АртПоле. Таким чином, прем’єра літературного твору відбувається не в друкованому вигляді, а у форматі літературно-музичного перформансу, який передбачає імпровізацію у музичних, графічних, сценографічних та світлових рішеннях. Прем’єрні покази відбулися на найбільших українських фестивалях — АртПоле, Meridian Czernowitz та ГогольFest.

Коментарі вимкнені.