Коротко про те, як захистити авторське право на будь-яку творчість, викладену в інтернеті
Право на інтелектуальну власність та його порушення в Україні є однією з актуальних проблем. Тому, варто розібратися в усіх юридичних аспектах цього питання. І, перш за все, треба зрозуміти, хто з точки зору законодавства є автором.
Як зазначається у законі “Про авторське право і суміжні права”, автором є фізична особа, що створила певний культурний контент власними зусиллями. Це будь-які форми творчості, які можна побачити, почути або відчути, наприклад, тематичні відеоролики, малюнки або музичні треки. При цьому, авторське право виникає з моменту створення контенту та його викладення до мережі та захищається відповідним законом. А, провести час з користю допоможе Rating Casino Group, де знаходяться кращі гемблінг-проєкти.
Основні юридичні тонкощі щодо інтелектуальної власності у мережі
Якщо відсутні докази іншого, автором є особа, ім’я якої зазначається в оригіналі або копії твору. Тобто, у мережі діє одне правило – хто перший публікує твір, той і є його творцем, поки не доведуть зворотне. Додатково, існує ще пара важливих нюансів:
- Якщо людина створює контент на замовлення, майнове право на нього отримує роботодавець (службовий твір за контрактом);
- Працівник, що створює службові твори, має право на винагороду, яка включає оплату готового контенту та перехід авторських прав;
- У загальному розумінні, щоб здобути та використати авторське право, його не обов’язково реєструвати.
Якщо людина бажає пройти реєстрацію авторства для певних творів, це можна зробити в Укрпатенті (Національному органі інтелектуальної власності). Але, отримання прав та контракти на їхню передачу матимуть відповідні грошові збори. По закінченню реєстрації, автор отримує офіційне свідоцтво на твір.
Особливості захисту авторських прав на об’єкти інтелектуальної діяльності
Задля захисту власних майнових прав на індивідуальну творчість, провідні українські юристи поділилися цінними порадами. В першу чергу, завжди потрібно зберігати будь-які докази порушення, наприклад датовані копії твору. До того ж буде зовсім не погано мати свідків, які зможуть підтвердити приналежність контенту до конкретного автора. А, потім, за допомогою гарного захисника, треба звернутися до суду.
Щодо суду, там приймають кілька варіантів доказів порушення прав на інтелектуальну власність. Це: скрін вебсайту, на якому опубліковано твір з датою та повною адресою або відеозапис робочого столу з фіксацією порушення. Зберегти докази порушень можна на спеціальному віртуальному архіві типу Wayback Machine. Додатково, доказом може виступити експертна оцінка, попередньо призначена судом, а також, протокол щодо огляду сайту з боку нотаріуса або адвоката.
Коментарі вимкнені.